Dreman Opole Komprachcice - Constract Lubawa (0:2) 1:6

27 marca w samo południe doszło do spotkania trzeciej i czwartej drużyny tabeli Futsal Ekstraklasy - Constractu Lubawa, który niestety przegrał w ostatnim spotkaniu ligowym z LSS Lębork i Dreman Opole Komprachcice, który pokonał na wyjeździe 7:5 Mistrza Polski – Rekord Bielsko-Biała.

Podopieczni Jarosława Patałucha podejmowali Constract Lubawa na własnym parkiecie. Wszyscy zastanawiali się czy Opolanie sprawią kolejną niespodziankę i pokonają Constract Lubawa. W ostatnim meczu z Rekordem najskuteczniejszy był były zawodnik Constractu Lutecki, który zdobył 4 bramki. Jesienią w meczu tych drużyn doszło do podziału punktów, jak będzie tym razem?

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w 3 minucie stworzyli groźną akcję, ale bramkarz gości Costinha fantastycznie obronił strzał Andre. Po chwili  pierwsza akcja gości, strzał Luana na 0:1. Kolejna bramka  pada w tej samej minucie z rzutu rożnego futsalówkę przejmuje Ixemad oddaje strzał i główką Luan zdobywa kolejną bramkę. Bramkarz Lach, reprezentant kraju U-19 nie miał nic do powiedzenia i jest 0:2.

Po stracie kolejnej bramki, gra  drużyny  gospodarzy diametralnie się zmieniła. Nie potrafili w tej części zagrozić bramce Konstruktorów. Gospodarze już do końca w pierwszej połowie  byli  bezradni.

Druga połowa i pierwsze 10 minut to przewaga konstruktorów. W 30 minucie pierwszy strzał Luteckiego broni bramkarz i  chwilę później gospodarze mieli drugą sytuację do zdobycia bramki. 30 minuta Luan z kontry podwyższa na 0:4 i 31 minuta po podaniu Kacpra Sendlewskiego, Kuba Raszkowski  po profesorsku podwyższa na 0:5.

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. Konstruktorzy w dniu dzisiejszym grają fantastycznie, ale i co najważniejsze bardzo skutecznie. Należy wspomnieć, że w drużynie z Lubawy ponownie zabrakło Kriezela i Grubalskiego.

W 34 minucie po podaniu Szypczyńskiego, Andre Luiz zdobywa bramkę dla  gospodarzy po wycofaniu bramkarza. Na 3 minuty przed końcem Paweł Kaniewski strzela gola do pustej bramki gospodarzy na 1:6.

Mimo wycofania bramkarza goście potrafili się doskonale bronić i w bramce w końcówce Jakub Korant pokazał klasę. Constract Lubawa po ładnej grze, pokonuje   gospodarzy 1:6. W mojej ocenie bohaterami spotkania byli Luan, strzelec czterech bramek i bramkarz Castinho. Druzyna trenera Dawida Grubalskiego pokazała dziś klasę, a ubiegłotygodniowa porażka była przypadkowa. (mz)

Na zdjęciu dwóch zawodników kadry U-19 Dawid Lach i Kacper Sendlewski.