OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH W SAMPŁAWIE

Opublikowano:

Z okazji tegorocznych świąt majowych w Szkole Podstawowej w Sampławie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyły się uroczystości patriotyczne, w które zaangażowani zostali nie tylko uczniowie i grono pedagogiczne, lecz także społeczność lokalna.

Przedszkolaki utrwalili wiedzę o symbolach narodowych i wybitnych Polakach poprzez rozpoznawanie flagi państwowej spośród innych flag, układanie puzzli przedstawiających polskie godło czy śpiewanie hymnu narodowego. W ramach świętowania wykonali także prace plastyczne i nauczyli się patriotycznych pieśni oraz wierszy.

Równocześnie w klasach I- III odbył się konkurs plastyczny, którego celem było pomalowanie i złożenie kolorowanki dotyczącej Polski. W tej rywalizacji zwyciężyła klasa II, klasa I zajęła drugie miejsce, a na trzecim miejscu podium znalazła się klasa III. Zachęcamy do oglądania ich dokonań w galerii.

Dla uczniów klas IV- VIII oraz mieszkańców szkoła wraz z Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Bartłomieja w Sampławie zorganizowała konkurs wiedzy o świętach majowych. Pytania konkursowe dotyczyły głównie obchodów i wydarzeń historycznych związanych ze Świętem Pracy (1 maja), Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja), Świętem Narodowym Trzeciego Maja i Świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (3 maja).

Konkurs skierowany był do uczniów oraz wszystkich mieszkańców parafii, ponieważ jego celem była popularyzacja wiedzy historycznej wśród lokalnej społeczności. Poniżej przedstawiamy państwu wyniku konkursu w kategorii uczniowie oraz w kategorii dorośli.

WYNIKI KONKURSU:
Kategoria uczniowie:
I miejsce: Oliwier Rudnik klasa V
II miejsce: Dawid Rams klasa VI
III miejsce: Malwina Banacka Klasa V
 
Kategoria dorośli:
I miejsce: Pani Agnieszka Dombrowska
II miejsce: Pan Sławomir Sieński
III miejsce: Pani Iwona Rutkowska

Uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy wygranej.

materiał S.P w Sampławie