KS Constract Lubawa brązowym medalistą Statscone Futsal Ekstraklasy w sezonie 2021/2022

W Lubawie stawka spotkania była jasna: wygrana równała się ze zdobyciem przez Constract brązowego medalu. I choć początkowo to Gredar Fit-Morning niespodziewanie prowadził po trafieniu Jana Rojka, to po wzięciu czasu przez trenera gospodarzy Dawida Grubalskiego oraz dwóch dobrych akcjach Pedrinho wszystko wróciło na swoje miejsce. Najpierw Brazylijczyk asystował przy bramce Tomasza Kriezela, a następnie sam pokonał Szymona Koniecznego, mijając go jeszcze po drodze przełożeniem piłki na swoją lewą nogę.

Kolejne gole wydawały się tylko potwierdzać rosnącą przewagę Constractu. Na 3:1 strzelił Paweł Ossowski, a po 46. sekundach z bramki mógł się cieszyć również Ixemad Gonzalez, który po podaniu od Luana na prawa stronę zszedł z piłką do środka i silnym strzałem nie dał żadnych szans Koniecznemu.

Wynik na 5:1 do przerwy ustalił natomiast sam asystujący, a więc Luan. Będąc po lewej stronie boiska wypchnął się z futsalówką bliżej linii końcowej, ale mimo ostrego kąta zdołał wbić piłkę do bramki po raz 26. w tym sezonie.

Po przerwie lubawianie dobili brzeżan. Zwłaszcza gol Luana na 7:1 przypadł do gustu kibicom: po rzucie rożnym zamarkował strzał z woleja, przeszedł na lewą nogę i uderzył pod poprzeczkę.

CONSTRACT LUBAWA – GREDAR FIT-MORNING BRZEG 8:2 (5:1)

Bramki: Kriezel (8), Pedrinho 2 (11, 32), Ossowski (17), Ixemad (17), Luan 2 (19, 38), Ossowski (40) – Rojek (2), Matejko (40)

Tekst: Łukasz Leski, Krzysztof Dziedzic