Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się z Ukraińcami i wolontariuszami w ośrodku przy ul. Kościuszki w Iławie

Opublikowano:

We wtorek 17 maja gościła w Iławie  Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa – Błońska oraz Jacek Protas, Poseł na Sejm RP.  Odwiedzili oni ośrodek przy ul. Kościuszki w Iławie, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy, którymi opiekuje się Samorząd Powiatu Iławskiego. W spotkaniu uczestniczyła także Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ze strony Samorządu Powiatu Iławskiego, jako gospodarz ośrodka, obecny był  Maciej Rygielski, członek Zarządu Powiatu Iławskiego.W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy ośrodka, wolontariusze, których na co dzień jest kilkunastu. Opowiadali o codziennym życiu mieszkańców ośrodka, o tym co udało się zrobić, a z czym są bieżące problemy, ale także o tym jakie rozwiązania systemowe byłyby wielką ulga dla naszych gości zza wschodniej granicy. Pani Wicemarszałek przyznała, że problemy w każdym innym regionie gdzie funkcjonują podobne ośrodki a które odwiedziła, są bardzo podobne, jednak, jak zaznaczyła, w Iławie odczuwa się ogromny optymizm i rodzinną wręcz atmosferę.

Przypomnijmy, w ośrodku przy ul. Kościuszki w Iławie wolontariuszami są: Anna Murdzek, Dagmara Muszyńska, Agnieszka Mackiewicz, Marzena Furmanek, Bartek Bielak, Iwona Lewandowska, Jolanta Gancarz, Marta Szuflitowska,  Jowita Muszyńska, Marcin Bednarczyk, Ewa Jackowska, Cezary Pawłowski,  Monika Banacka, Monika Tomaszewska, Malwina Albowicz, Przemek Ulatowski. 


Po spotkaniu z wolontariuszami goście zwiedzili Port Śródlądowy przy ul. Chodkiewicza w Iławie. Do spotkania w Porcie dołączył gospodarz obiektu Starosta Powiatu Iławskiego, Bartosz Bielawski oraz  Michał Młotek, przewodniczący Rady Miasta Iława. Później goście mieli zaplanowane spotkanie z iławskimi seniorami.

Fot. www.-powiat-ilawski.pl (M. Rogatty)