Samorządowe forum sołtysów na Warmii i Mazurach z lubawskim akcentem

Opublikowano:

100 sołtysów z Warmii i Mazur zostało wyróżnionych przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności. Wśród nich znalazł się przedstawiciel Gminy Lubawa – Jan Kowalkowski, sołtys sołectwa Prątnica.

Tegoroczne spotkanie sołtysów odbyło się w piątek 20 maja w ostródzkim Amfiteatrze, w którym zgromadziło się około 1,5 tys. uczestników Forum. Uroczystości to okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na ich rolę w polskiej wsi. Obecnie w Polsce jest ponad 40 tys. sołtysów, natomiast na Warmii i Mazurach - 2,5 tysiąca.

- To spotkanie jest okazją, by podziękować Państwu Sołtysom za ogromne zaangażowanie, jakie wkładacie w pracę na rzecz rozwoju sołectw, podkreślić jej znaczenie dla rozwoju wsi, regionu i kraju, a przede wszystkim docenić Waszą pracę i jej widoczne efekty - mówił podczas spotkania Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. Podczas Forum odbył się również panel dyskusyjny „Sołtys - Animator, Aktywny Lider Rozwoju Lokalnego” oraz ogłoszono zwycięzców konkursu na najciekawsze inicjatywy sołeckie. Wydarzenie zwieńczył koncert Michała Wiśniewskiego.

Organizatorem Samorządowego Forum Sołtysów 2022 był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, natomiast partnerami - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Sołtysów. 

źródło FB Urząd Gminy Lubawa