Motor Lubawa - Polonia Lidzbark Warmiński (0:3) 1:3. GALERIA

Zakończył się sezon piłkarski IV ligi. W dniu dzisiejszym piłkarze Motoru Lubawa rozegrali ostatni mecz w tym sezonie, a ich przeciwnikiem była drużyna Polonii Lidzbark Warmiński. Dziś na zakończenie sezonu na Stadionie Łazienkowskim zmierzyła się trzecia i dziewiąta drużyna w tabeli.

Gospodarzom w końcówce sezonu nie wiodło się. Przegrali pięć kolejnych spotkań, bo na tyle  było ich stać w tym sezonie. Rywal - Polonia Lidzbark Warmiński spisuje się bardzo dobrze i trzecie miejsce w tabeli odpowiada grze w tym sezonie.

Od pierwszego gwizdka sędziego, goście narzucili gospodarzom swój styl gry. Pierwsza bramka padła w 17 minucie po błędzie obrońcy Motoru, bramkę zdobył Dawid Bogdański. W 24 minucie boisko w drużynie gospodarzy opuścił z powodu kontuzji Grzegorz Ewertowski, a wszedł Igor Chyrzyński. Drugą  bramkę zdobyli goście w 34 minucie po ładnej akcji całej drużyny Polonii i dośrodkowaniu padła bramka na 2:0 po golu Krystiana Oleszko. W pierwszej połowie goście przed przerwą zdobyli trzecią bramkę po ponownym golu Dawida Bogdańskiego. Wynikiem 0:3 zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Niestety gospodarze w pierwszej połowie mieli około 10 minutowy okres dobrej gry, ale nie zdobyli bramki.

W  drugiej połowie trenerzy dokonali wielu zmian w obu drużynach i na boisku zagrała młodzież, chociaż w drużynie gospodarzy Roman Śnieżawski, a on do młodzieży nie należy. Goście na początku drugiej połowy mieli okazję do podwyższenia wyniku ale kilkakrotnie  pudłowali, podobnie jak i lepiej grający w drugiej połowie  zawodnicy Motoru Lubawa. W  drużynie gospodarzy dwie doskonałe  sytuacje  do zdobycia bramki nie wykorzystał Radek Gajewski, który w  drugiej połowie  wszedł za  Bartka Kuczyńskiego. Motor  w doliczonym czasie  gry  zdobył  honorową bramkę po golu Romka Śnieżawskiego

Spotkanie zgodnie  z przewidywaniami zakończyło   się  zwycięstwem  Polonii Lidzbark  Warmiński, drużyny dojrzałej  grającej  piękną, widowiskową  piłkę nożną. Jedynym  wytłumaczeniem  dla  gospodarzy jest  fakt ,że  w pierwszym składzie  zagrała w  większości młodzież,chociaż i w drużynie gości w końcówce grali młodzi zawodnicy. Sędzią głównym spotkania był Krzysztof Kapela  asystenci: Mateusz Kochanowski i Sylwester Skórka.

Był  to ostatni mecz  sezonu, niebawem postaramy się porozmawiać z Zarządem klubu i trenerem, aby podsumować  cały sezon. (mz)