Constract Lubawa zakontraktował nowego bramkarza!

Opublikowano:

W trwającym okienku transferowym przyszedł wreszcie czas, w którym możemy ogłosić transfer bramkarza. Nowym graczem KS Constract Lubawa został Victor Lopez Gonzalez. Hiszpański zawodnik podpisał z klubem roczny kontrakt.

32-letni Hiszpan w ostatnim sezonie reprezentował barwy Ejido grającego na poziomie Segunda Division. W swojej karierze miał jednak okazję strzec bramki w starciach z najmocniejszymi hiszpańskimi zespołami jak FC Barcelona czy Movistar. Teraz liczymy więc na to, że swoim doświadczeniem pomoże ekipie Konstruktorów! Do treningów z zespołem zawodnik dołączy 23 lipca. W barwach KSC będzie występować z numerem 33.

Przy okazji podpisania kontraktu przeprowadziliśmy z Victorem Lopezem Gonzalezem wywiad, którego zapis prezentujemy poniżej.

Witaj, Victor. Dlaczego zdecydowałeś się podpisać kontrakt z KS Constract Lubawa?

VICTOR LOPEZ GONZALEZ: Było to dla mnie dość łatwe. Chciałem nowych, wielkich wyzwań. Mam dobrych znajomych, którzy grają lub grali w KS Constract Lubawa i mówią tylko dobre słowa na temat klubu i jego przedstawicieli. Ponadto polska liga jest bardzo konkurencyjna. To wszystko stanowiło motywacje, które doprowadziły mnie do podjęcia takiej decyzji.

Wydaje się, że Constract potrzebuje doświadczonego bramkarza, a Ty grałeś w Hiszpanii przeciwko takim klubom jak choćby FC Barcelona. Czy to oznacza, że kibice w Lubawie mogą być spokojni o obsadę bramki? To bardzo trudna pozycja.

VICTOR LOPEZ GONZALEZ: Zgadza się! Bramkarz to bardzo trudna pozycja, która wymaga ogromnej odpowiedzialności! Kibice z Lubawy mogą mi zaufać. Jestem bramkarzem z dużym doświadczeniem, ale jeszcze ważniejsze jest to, że przyjeżdżam z chęcią do pracy i chcę dać naszym kibicom dużo radości.

Jakbyś siebie scharakteryzował? Jakie są Twoje największe atuty?

VICTOR LOPEZ GONZALEZ: To co by mnie najbardziej wyróżniało to mój profesjonalizm, który określa każdy mój dzień. A na boisku? Zazwyczaj dodaję dużo do ataku drużyny moją pracą nóg oraz umiejętnością gry na połowie przeciwnika, więc mogę pomóc zespołowi w naporze na bramkę rywala.

Czego się spodziewasz i czego oczekujesz po przyjeździe do Polski?

VICTOR LOPEZ GONZALEZ: Oczekuję dobrej adaptacji w klubie, w mieście, wreszcie do rywalizacji. Szczerze? Myślę, że to może być dla mnie świetny sezon i będę ciężko pracował, aby osiągać wyznaczone cele.

Witamy w drużynie! 

Kornel Andrzejewski