ZAPROSZENIE NA CHARYTATYWNĄ WYCIECZKĘ ROWEROWĄ

Opublikowano:

W lipcu rozpoczyna się już szósty cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią Lubawy i Ziemi Lubawskiej realizowany przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w ramach zadania publicznego ponownie dofinansowanego przez Powiat Iławski.

Pierwsza w tym roku wycieczka rowerowa pn. „HISTORIA ZAPISANA W KAMIENIU” będzie okazją do odkrywania wielu ciekawych zakątków znajdujących się w okolicach Lubawy, w tym m. in. historii miejscowości Zakurzewo, która zniknęła z map gminy Lubawa, grodziska w Zajączkach, kamiennego Kręgu Wspólnoty Kultur w Glaznotach, owianego mroczną legendą malowniczo położonego Jeziora Francuskiego, Pałacu w Klonowie czy groty miłości na terenie zabytkowego parku dworskiego w Dylewie. 

Startujemy w piątek, 15 lipca o godz. 17.00, z parkingu przy Banku Spółdzielczym w Lubawie. Trasa o długości ok. 50 km będzie przebiegać m. in. przez miejscowości: Lubawa – Losy – Grabowo – Wiśniewo – Zajączki – Pietrzwałd – Wysoka Wieś – Dylewo – Klonowo – Glaznoty – Złotowo – Lubawa. 

Na wszystkich uczestników czekają niespodzianki, a w miejscowości Wysoka Wieś na Wzgórzach Dylewskich regeneracyjny poczęstunek.

Udział jak zawsze jest bezpłatny, jednak przy okazji wycieczki odbędzie się zbiórka charytatywna na leczenie i rehabilitację małej Alicji Kołeckiej, która jest już po operacji oczodołu ale wciąż toczy ciężką walkę o normalne życie.

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!

Mateusz Szauer

Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych

Od kilku lat rowerowe wyprawy edukacyjne organizowane przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych przyciągają wielu uczestników