Udany sparing Constractu Lubawa z We Met wynikiem dwucyfrowym

Opublikowano:

W minioną sobotę drużyna KS Constract Lubawa przygotowująca się do nowego sezonu zmierzyła się w Hali OSiR w Lubawie z 2 drużyną I ligi Futsalu We Met Kamienica Królewska. Drużyna gości w barażach doznała porażki w Katowicach i nie zagra w ekstraklasie.

Sparing rozegrano w 3 tercjach X15 z zatrzymywanym czasem. W drużynie Constractu zabrało Sebastiana Grubalskiego, który z klubem był związany od samego początku. W barwach drużyny rozegrał 123 spotkania, w których strzelił 73 bramki. Z zespołem Constractu dwukrotnie zdobywał Wicemistrzostwo Polski. Ma na koncie także Puchar Polski. 

Zabrakło też Jakuba Raszkowskiego, który po Akademickich Mistrzostwach Świata odpoczywa oraz Macieja Jankowskiego. Mimo, że podczas sparingu obecny był nowy bramkarz Gonzalez, trener Dawid Grubalski dał zagrać młodzieży czyli Jakubowi Kornatowi, Grzegorzowi Okuniewskiemu i zadebiutował młody Hubert Zadroga, który trenuje z kadrą seniorów.

Od początku sparingu gospodarze narzucili bardzo szybki, momentami perfekcyjny futsal i goście nie byli w stanie sprostać bardzo szybkim futsalistom Constractu. W drugiej tercji bramkarz gości musiał bardzo często wyciągać futsalowkę z bramki.

Doskonale zagrali nowi pozyskani zawodnicy Constractu: Chano - 4  bramki, Ramon - 2, Adriano - 1. Powrót do wysokiej formy pokazał Pedrinho, zdobywając 4 piękne bramki. Tomek Kriezel trzy, Kacper Sendlewski 2, Paweł Kaniewski 1 i Lucas 1. Dla gości honorowa bramka padła w końcówce 2 tercji sparingu.

To był pierwszy sprawdzian z sześciu zaplanowanych przez sztab klubu Constract Lubawa. Kolejny odbędzie się w Toruniu już 6 sierpnia. Następne 12 sierpnia z AZS UW Wilanów i 13 z Legią Warszawa oraz dwa sparingi z drużyną z Litwy Vikingai Jonau.  

(mz)