PCPR: Osoby pragnące stworzyć rodzinę zastępczą mogą wziąć udział w szkoleniu już we wrześniu

Opublikowano:

W Powiecie Iławskim mamy 123 rodziny zastępcze, w których przebywa 231 dzieci. Potrzeby są nadal ogromnePowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie serdecznie zaprasza osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 – 15.15 do naszej siedziby w Iławie, ul. Gen. Wł. Andersa 3 a lub do kontaktu telefonicznego tel. 89 649 04 50, e-mail: sekretariat@pcprilawa.pl. We wrześniu planowane jest rozpoczęcie szkolenia grupy osób chętnych do pełnienia tej funkcji. 

Szkolenie będzie odbywało się w naszej jednostce. Organizujemy je raz w roku, w formie grupowej, nie indywidualnej, ma ono charakter warsztatowy, odbywa się zawsze w miłej atmosferze, a uczestnicy mają możliwość przygotowania się do przyszłej roli i poznania innych osób zainteresowanych funkcjonowaniem rodzin zastępczych. 

DIAMENT DOBROCI I SERCA

Chcemy podkreślić, iż doceniamy pracę rodzin zastępczych, jesteśmy dumni, że wśród nas znajdują się bohaterowie, którzy w życiu codziennym decydują się na pomoc dzieciom, które nie mają warunków do dorastania we własnej, biologicznej rodzinie. Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego każdego roku przyznaje okolicznościową statuetką –  Diamentu Dobroci i Serca, którą wyróżnia rodziny zastępcze z województwa warmińsko – mazurskiego . 

W tym roku również Pani Danuta z naszego powiatu otrzymała takie wyróżnienie. Pani Danusia to cudowna osoba, stworzyła dzieciom szczęśliwy i bardzo wyjątkowy dom. W swoim postępowaniu bierze pod uwagę dobro dzieci, chce aby czuły się kochane i bezpiecznie. Zorganizowała swoje życie tak, aby dzieci miały odpowiednią opiekę i wychowanie. Pani Danusia diagnozuje dzieci, korzysta z wsparcia specjalistów, wraz z dziećmi brała udział w turnusach rehabilitacyjnych, realizuje indywidualny program usprawniania dzieci w domu – zakupiła materiały i urządzenia, bierze udział w szkoleniach, projektach i grupie wsparciaDanusia dba o wszechstronny rozwój dzieci,  organizuje im atrakcyjne wyjazdy podczas wakacji i ferii oraz czas wolny, daje szczęście i miłość naszym dzieciom.

Dziękujemy wszystkim rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy dziecka za zaangażowanie i wszelkie podejmowane działania na rzecz najmłodszych – dzieci , potrzebujących wsparcia i pomocy, za gotowość otwarcia serc i domów na przyjęcie dzieci, które nie mogą wychowywać się i wzrastać w swoich środowiskach rodzinnych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby chętne do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie serdecznie zaprasza osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 – 15.15 do naszej siedziby w Iławie, ul. Gen. Wł. Andersa 3 a lub do kontaktu telefonicznego tel. 89 649 04 50, e-mail: sekretariat@pcprilawa.pl. 

Autor: Joanna Mazurkiewicz, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie 

Piknik integracyjny rodzin zastępczych z Powiatu Iławskiego 

 Fot. Archiwum PCPR Iława, Fot. Pixabay.com