JESIENNY SPACER EDUKACYJNY ZAKOŃCZY TEGOROCZNY HISTORYCZNY CYKL W LUBAWIE

Opublikowano:

Czas na kolejne spotkanie z historią Ziemi Lubawskiej organizowane przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych. Tym razem zapraszamy na spacer edukacyjny pn. „LUBAWA DAWNIEJ I DZIŚ”, który odbędzie się w piątek 28 października.
 
Zbiórka o godzinie 16.30 na parkingu przy Banku Spółdzielczym w Lubawie. Podczas wycieczki przeniesiemy się w czasie o ponad 100 lat, a uczestnicy usłyszą m. in. o najciekawszych miejscach i budynkach, które niestety nie przetrwały próby czasu i wojennej zawieruchy. Przejdziemy ulicami: 19 Stycznia (dawniej Lidzbarska), Kupnera, Warszawską, Rynek oraz Grunwaldzką (dawniej Iławska).

Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych zapalimy znicze w miejscach pamięci, a na cmentarzu parafialnym oddamy również hołd najbardziej zasłużonym mieszkańcom Lubawy. Prelegentami będą lokalni miłośnicy historii: Teresa Kłosowska, Marcin Deka oraz Dariusz Kawka.

To ostatnie w tym roku wydarzenie z „Cyklu wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią miasta Lubawa oraz Ziemi Lubawskiej” realizowanego w ramach zadania publicznego i dofinansowanego przez Powiat Iławski.

W załączeniu w ramach zaproszenia i na zachętę kilka kadrów pochodzących z wystawy, którą w 2017 r. organizowaliśmy wspólnie z Zespołem Szkół w Lubawie. Podczas spaceru zdjęć dawnej Lubawy, w tym nigdzie do tej pory niepublikowanych, będzie znacznie więcej. Na wszystkich uczestników spotkania jak zawsze czekają niespodzianki.
Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!


Mateusz Szauer
Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych