Wezwała polcję bo konkubent nie chciał iść po piwo do sklepu. Będzie tłumaczyła się przed sądem

Opublikowano:

Niestety nadal zdarzają się osoby, które bezmyślnie i bezpodstawnie wzywają służby ratunkowe. W ten nieodpowiedzialny sposób mogą przyczynić się do tego, że pomoc osobie, która jej naprawdę potrzebuje, nie dotrze do niej na czas. Przykładem tak nieodpowiedzialnej postawy, jest zachowanie kobiety, która poinformował o awanturze z konkubentem.

W niedzielę (27.11.2022 r.) po godz. 18:00 do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła kobieta. Poinformował, że chce patrol policji ponieważ jej konkubent się awanturuje po czym się rozłączyła. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Podczas rozmowy okazało się, że oboje znajdują się pod znacznym działaniem alkoholu. 57 – latka oświadczyła funkcjonariuszom, że jej partner przychodzi wyłącza jej TV po czym stwierdziła, że nie chciał iść po piwo do sklepu a następnie dodała, że w ogóle to nie wie czemu wezwała policję. W związku z powyższym kobieta za bezpodstawne wezwanie policji w najbliższym czasie będzie tłumaczyła się przed sądem.  

Pamiętajmy !

Na numery alarmowe tj. 112, 999, 998, dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1.500 złotych.

Takie zachowania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Policjanci zawsze reagują na każde zawiadomienie, więc reagują również na te fałszywe. Funkcjonariusze także informują o zdarzeniu inne instytucje.

Takich i podobnych zgłoszeń jest wiele. Przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji policji, ponieważ wzywając ją bezpodstawnie, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której - w wyniku np. głupiego żartu - patrol policji nie dotrze.

źródło KPP Iława 
foto pixabay