Piżama Day w Prątnicy

Opublikowano:

29 listopada uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Nauczyciele wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowali Piżama Day. Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach, kombinezonach piżamowych, szlafrokach, bamboszach…..

Wśród uczniów, na szkolnych ławkach i materacach, można było spotkać ulubione podusie i przytulanki. Piżama Day to przede wszystkim dzień zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Dlaczego piżama? Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Przywdziewając dzisiaj ten strój, uczniowie i nauczyciele mogli poczuć się jak pacjenci szpitali, dla których piżama właśnie jest ubiorem codziennym. Bardzo często również tym szkolnym.

Kolejnym celem tego dnia było zorganizowanie zbiórki charytatywnej i sprzedaż słodkości, zebrane pieniądze przekażemy do wybranego dziecięcego oddziału onkologicznego.

Na sali gimnastycznej zaś dla uczniów zostały zorganizowane zabawy, w których dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. Jedną z zabaw był projekt kolorowej piżamki – każda klasa na arkuszu papieru przygotowywała kolorową piżamkę.

Tego dnia panowała niesamowicie sympatyczna atmosfera, uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak spędzonego dnia w szkole.

materiał SP w Prątnicy