Światowy Dzień Pluszowego Misia w Rożentalu

Opublikowano:

W dniach 24 i 25 listopada 2022 roku dzieci z oddziałów  przedszkolnych i klas I-III naszej szkoły uczestniczyły w obchodach  Światowego Dnia Pluszowego Misia . Te misiowe zajęcia odbywały się w bibliotece szkolnej.  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.  W tych dniach każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Wszystkie przyniesione misie były bardzo wyjątkowe, każdy był inny.  Dzieci na początku zajęć wysłuchały  krótkiej historii powstania tego święta, dowiedziały się jakie prawdziwe niedźwiedzie występują w naszej przyrodzie. Mogły zaznajomić się   z książeczkami i bajkami filmowymi z misiowymi bohaterami. Następnie opowiadały  o swoich pluszakach i brały udział w wielu konkursach związanych z misiami.

Była zabawa w „Stary niedźwiedź mocno śpi”, wykonywanie różnych zadań do wylosowanych poleceń, zabawa w „zimno-ciepło”, szukanie „misiowych” kolorów, układanie puzzli, memory. Na koniec zajęć każda grupa przedszkolna i każda klasa wykonywały prace plastyczne z misiem    w roli głównej. Oczywiście, nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

materiał SP w Rożentalu