Gośćmi specjalnymi powiatowej sesji byli wolontariusze! Przyjęli słowa uznania i podziękowania od Starosty i Przewodniczącego Rady Powiatu

Opublikowano:

Podczas XLIII Sesji Rady Powiatu Iławskiego Starosta Bartosz Bielawski oraz Przewodniczący Marek Borkowski podziękowali wolontariuszom, którzy od początku wojny niosą bezinteresowną pomoc uchodźcom z Ukrainy, są w gotowości do działania i poświecenia.

 Ich działalność została zauważona i doceniona! Przypomnijmy, 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i tego też dnia grupa wolontariuszy z Powiatu Iławskiego uczestniczyła w olsztyńskiej Gali Wolontariatu, gdzie była nominowana w konkursie wojewódzkim „Barwy Wolontariatu”.

Grupa wolontariuszy pomagająca w ośrodku przy ul. Kościuszki, prowadzonym przez Powiat Iławski, łącznie liczy 20 osób!

– Kieruję słowa uznania za pomoc, za poświęcenie, za gotowość do działania – mówił podczas sesji Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski. – Do życzeń i gratulacji przyłączył się Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego Marek Borkowski w imieniu swoim i radnych powiatowych.

Były to  podziękowania i słowa uznania dla wolontariuszy, którzy od początku wojny na Ukrainie pomagają uchodźcom – najpierw w iławskim ośrodku „Leśna”, później w ośrodku przy ul. Kościuszki w Iławie, w byłej siedzibie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, gdzie mieszka do dziś ponad 80 osób. Ośrodek ten jest prowadzony przez Samorząd Powiatu Iławskiego.

Głos podczas sesji zabrał lider grupy wolontariuszy Marcin Bednarczyk, który podziękował za uznanie w imieniu całej grupy, wskazał dobrze znaną wolontariuszom prawdę, że dane dobro wraca ze zdwojona siłą.


Przypomnijmy, Grupę Nieformalną Wolontariuszy z Powiatu Iławskiego tworzą:

Anna Murdzek
Dagmara Muszyńska
Agnieszka Mackiewicz
Marzena Furmanek
Bartosz Bielak
Iwona Lewandowska
Jolanta Gancarz
Marta Szuflitowska
Jowita Muszyńska,
Marcin Bednarczyk (nieformalny lider grypy)
Ewa Jackowska
Michał Młotek
Cezary Pawłowski
Monika Banacka
Monika Tomaszewska
Malwina Albowicz
Przemek Ulatowski
Anna Wnuk
Łucja Szuflitowska
Dominik Szuflitowski

GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY! 

 www.powiat-ilawski.pl (M.Rogatty)