Eurobus Przemyśl - Constract Lubawa (1:3) 1:6. Awans do półfinału Pucharu Polski

Dziś pucharowa środa w Futsalu. Futsaliści Constractu Lubawa udali się do oddalonego od Lubawy ponad 650 km Przemyśla. Rywalem w meczu pucharowym była drużyna beniaminka I ligi futsalu grupy południowej Eurobus Przemyśl.

Niespodzianki nie było, goście od początku kontrolowali spotkanie i już w 2 minucie Malaguti  zdobywa pierwszą bramkę. W 7 minucie po kapitalnym podaniu Pedrinho, Malaguti nie trafia do bramki.
W 12 minucie Ludgero podwyższa na 0:2 i chwilę później Pedrinho po podaniu Jakuba Raszkowskiego zdobywa trzecią bramkę.
15 minuta Malaguti z dogodnej sytuacji do zdobycia bramki trafia w bramkarza. W końcówce pierwszej połowy, gospodarze zdobywają bramkę. Strzelcem po błędzie obrony był Dmytrii Sycheysky i pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:3.

W drugiej odsłonie ponownie aktywny w dzisiejszym spotkaniu Malaguti zdobywa bramkę na 1:4. W tym okresie gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia bramki z kontry, ale bramkarz Constractu Lopez doskonale bronił.

31 minuta, kapitan gości Paweł Kaniewski zdobywa kolejną bramkę 1:5.
W końcówce gospodarze grają z lotnym bramkarzem, jednak brakowało gospodarzom pomysłu na stworzenie akcji, po której mogłaby paść bramka. Na kilka sekund przed końcem Alasuutari zdobywa bramkę dla drużyny z Lubawy na 1:6.
Constract Lubawa pokonuje drużynę z południa Polski i awansuje do półfinału.

20 marca drużynę z Lubawy czeka bardzo trudne spotkanie na swoim parkiecie z Rekordem Bielsko - Biała. Zawodnicy z Lubawy muszą poprawić skuteczność, aby sprostać drużynie z Bielska. (mz)