PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SP SAMPŁAWA

Opublikowano:

W poniedziałek 20 marca uczniowie i przedszkolaki Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przywitali wiosnę.Po drugiej lekcji wszyscy podopieczni udali się nad Sandelę, aby tam gorąco pożegnać Marzannę- symbol zimy.

Po powrocie do szkoły przedstawiciele klas wzięli udział w różnych konkursach przygotowanych z okazji tego święta. Najpierw dziewczyny i chłopcy wskazani przez swoje klasy ubiegali się o tytuł miss i mistera szkoły.

W tej rywalizacji II wicemiss została Jagoda Bartkowska z klasy IV. Tytuł I wicemiss przypadł Wiktorii Polanowskiej z klasy VIII, a na miss szkoły uczniowie i nauczyciele wybrali Malwinę Banacką z klasy VI. Wśród panów II wicemisterem został Filip Liszewski z klasy VIII, I wicemister został Wojciech Zelmański z klasy V, a jako mistera szkoły publiczność wskazała Antoniego Wiśniewskiego z klasy VI.

Po wyborach miss i mistera nadszedł czas na szkolny konkurs "Mam talent". W tym konkursie mogliśmy podziwiać śpiew, taniec, występy kabaretowe, a nawet jazdę na rolkach. Laureatami tego konkursu zostali:

I miejsce: Maja Dombrowska, Wiktoria Kisicka, Weronika Kułakowska, Wiktoria Polanowska i Maja Sosnowska z klasy VIII,
II miejsce: Maja Bartkowska i Julia Śliwczyńska z klasy VIII,
III miejsce: Malwina Banacka, Weronika Błędowska, Marika Kasprowicz, Natalia Ligman, Zuzanna Machujska i Natalia Piekoszewska z klasy VI.

Wszyscy uczestnicy oby dwóch konkurencji zostali nagrodzeni, lecz największą nagrodą tego dnia była radość i mnóstwo emocji ze wspólnie obchodzonego święta.

materiał S.P w Sampławie