Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Lubawa cz.II

Blisko 130 młodych strażaków ochotników - dziewcząt i chłopców z terenu lubawskiej gminy rywalizowało ze sobą w corocznych Gminnych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF.

Zawody rozegrane zostały w niedzielne popołudnie, 21 maja 2023 na boisku przy świetlicy wiejskiej w Szczepankowie. Do startu zgłosiło się 13 drużyn z terenu gminy Lubawa: 4 drużyny dziewcząt oraz 9 drużyn chłopców. Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe i bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami.

W klasyfikacji dziewcząt jak i chłopców zwyciężyły tego roku drużyny MDP z jednostki OSP Rożental. Opiekunem obu tych drużyn była druhna Kinga Sykuła–Ewertowska.
Komisja sędziowska składała się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Iławie. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Krzysztof Rutkowski. Zawody odbyły się planowo i sprawnie. Po ukończeniu konkurencji głos zabrał Wójt Gminy Lubawa, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubawie Tomasz Ewertowski oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Iławie mł. bryg. Bogdan Grzymowicz.

Po przemówieniach sędzia główny zawodów odczytał protokół końcowy i przystąpiono do dekoracji zawodników. Drużyny, które zajęły I, II i III miejsce w obu kategoriach otrzymały dyplomy, puchary i  medale. Dla pozostałych drużyn przygotowano dyplomy i pamiątkowe statuetki. Wszyscy zawodnicy ponadto otrzymali drobne upominki. Nagrody zostały ufundowane w całości przez Urząd Gminy Lubawa.