Lubawska Dycha

Do programu Dni Lubawy  w 2011 roku zostal wprowadzony  bieg  uliczny. Strzałem w dziesiątkę było zorganizowanie biegu na dystansie 10 km,  tzw. "Lubawskiej Dychy".

Inicjatorami tej imprezy są Państwo Mirosława i Sławomir Łątkowscy z Lubawy, którzy od kilku lat  biorą udział w ogólnopolskich zawodach biegowych.

Na starcie "Lubawskiej dychy" stanęła  rekordowa ilość, ponad 220 zawodników z całego  kraju, w tym wielu mieszkańców  Lubawy.
Zwycięzcą biegu został  Bartosz Mazerski ze Sztumu, którego rodzina  mieszka  w Lubawie. Po zwycięskim biegu powiedział m.in. "Zwycięstwo  to   dedykuję mojej  zmarłej mamie. Pozdrawiam  moja rodzinę z Lubawy. Cieszę się ze zwycięstwa".
 W
śród Pań  bieg na 10km  wygrała Wioletta Kryza absolwentka UWM w Olsztynie, która ma w swoim dorobku  zwycięstwa  w 27  maratonach na całym świecie.

W  godzinach południowych  rozegrane  zostały biegi dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Wyniki i relacja z tych biegów wkrótce. (mz)