Szynaka Motor Lubawa - MKS Korsze 2:1

W sobotę, 15 października Szynaka  Motor Lubawa podejmował na własnym stadionie  MKS Korsze - drużynę z końca tabeli III ligi. Sędziowała trójka sędziów z Nidzicy: Dariusz  Rudziński - sędzia głowny oraz  Robert Olszewski i Grzegorz Efczyński. Obserwatorem  z ramienia WMPZPN był Mirosław Kowalczyk.

MKS Korsze mimo,  że plasuje się w dole tabeli, w ostatnim spotkaniu pokonał Pogoń Łapy na wyjeździe, więc  do  meczu w  Lubawie  wyszedł z determinacją i wolą  walki o trzy punkty.

Choć pierwsze kilkanaście minut akcja  toczyła się na połowie  gości,  to  po jednej z kontr  i strzale  zawodnika gości  piłka minimalnie minęła światło bramki  Mateusza Leśniewskiego.

Po kolenej kontrze Michał Miller (22) na polu karnym zostaje  podcięty przez  naszego bramkarza i sędzia  dyktuje rzut karny. Strzelcem jest Krzysztof Piwiszkis , który nie daje szans bramkarzowi i goście obejmują prowadzenie 1: 0.

Po  zdobyciu  gola  zawodnicy z Korsz  grają ofensywnie i mają przewagę nad  zespołem z Lubawy w tym fragmencie gry.  W   około 30 minucie spotkania  przy zamieszaniu na polu karnym, jeden z zawodników fauluje  naszego napastnika i sędzia po konsultacji z sędzią bocznym, dyktuje rzut karny dla  gospodarzy. Do strzału podchodzi  Bartosz Dobroński, ale niestety  bramkarz  gości broni strzał naszego najlepszego strzelca.

W 39  minucie spotkania Piotr Piceluk ogrywa rosłego obrońcę dośrodkowuje  do Chodowca, który strzela w poprzeczkę, ale dobitka wpada do bramki  i jest 1: 1.

Druga połowa spotkania  była  wyrównana i zawodnicy obu drużyn zasługują na słowa uznania za ładny futbol na  śliskiej murawie.

Trener Zakierski  w drugiej połowie widząc, że trudno będzie wywalczyć trzy punkty, dokonał  aż czterech zmian w zespole. Po wejściu na boisku  doświadczonego Bazylego  Jabłonowskiego i młodego Łukasza Kłosowskiego, akcje Motoru są   bardziej  ciekawe,i urozmaicone. Po jednej z akcji Piotr Piceluk strzela głową  bramkę  ustanawiając wynik spotkania na 2: 1. Mimo groźnych akcji  pod koniec spotkania zawodnicy z Lubawy utrzymują taki  wynik do końca spotkania. Gospodarze  po serii niepowodzeń w III lidze zdobywają cenne  trzy punkty.i awansują  na 6 miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 20 pkt. (mz)

ŁKS 1926 Łomża       2-0     Concordia Elbląg
Olimpia 2004 Elbląg  1-0     Warmia Grajewo
Olimpia Zambrów       0-0     Zatoka Braniewo
Huragan Morąg       0-0     Start Działdowo