MTB u Brata Jana

W minioną sobotę w Bratianie rozegrany został drugi maraton rowerowy „MTB u Brata Jana”.Na malowniczej ale naszpikowanej trudnościami trasie ścigło się ponad stu zawodników. Najlepszy na dystansie mega (cztery pętle po 13 km) był Andrzej Wróbel, zawodnik MTBnews.pl Gdynia, który samotnie przekroczył linię mety, wyprzedzając prawie 5 minut następnego w klasyfikacji Przemysława Sobieraja (Leader-Sport Leśniewski Toruń) i Pawła Fariona (AZS UTP Bydgoszcz).
Zwycięzca otrzymał puchar ufundowany przez  pochodzącego z Bratiana Krzysztofa Szczawińskiego, kolarza włoskiej grupy Miche Silver Cross oraz nagrodę pieniężną 500 zł.

Nagrody zostały rozdane także w kategoriach wiekowych. Z klubu LKK Ziemia Lubawska najlepszy wynik osiągnął Michał Kowalkowski zajmując 2 miejsce w M5.
Na dystansie hobby (jedna pętla 13 km)  nagrody zostały rozdane tylko w kategorii młodzieżowej. Wśród chłopców drugie miejsce zajął Wojtek Szczawiński - młodzik reprezntujący LKK Ziemia Lubawska.

„MTB u Brata Jana” to maraton wchodzący w skład cyklu „Cztery Pory Roku”. Michał Kowalkowski stając drugi raz na podium w tym cyklu ma duże szanse na sukces w klasyfikacji generalnej.
Organizatorem wyścigu jest klub GKL-AGA Team Gmina Nowe Miasto Lubawskie.