Jezus jest z Tobą

Opublikowano:

Jezus jest z Tobą w każdym doświadczeniu Twojego życia – takie przesłanie niesie kolejna płyta nagrana w "dorti sound studio" w Lubawie. Są to śpiewane myśli św. Ojca Pio, jedyne tego typu nagranie na polskim rynku muzycznym, autorstwa Tomasza Gula, który podjął się tego zadania dla swojej żony Dorti (wiernej czcicielki Ojca Pio).

Płyta niesie pozytywne przesłanie i jest ulgą w cierpieniu dla chorych na ciele i duchu. Tomek skomponował muzykę, zagrał wszystkie partie instrumentalne, zgrał całość i zadbał o to, aby każdy dźwięk był czysty, a tym samym płyta brzmiała zawodowo. Zaprosił do nagrania partii wokalnych zespół "dziękczynienie" w składzie: Renata i Romek Graszkiewicz, Ania i Arek Rucińscy, Asia Gruźlewska, Dorota Kawka i Dorti Gul, oraz Magdę Duszę śpiewającą na poprzednich płytach oraz swoją córkę Jagodę Gul. Oprócz nich w chórkach zaśpiewały także Ola Dusza i Nadia Gul oraz  sam autor muzyki. Myślę, że całość tj. muzyka i śpiew oddaje stan ducha całego zespołu – powiedział niestrudzony muzyk z Lubawy. Autorem zdjęć do okładki jest Marian Żuchowski.

Płyta jest dziękczynieniem Tomka i Doroty za każdy dzień cierpienia i choroby, przez które idą razem z Ojcem Pio. Jest też cegiełką, którą cały Zespół włożył w Dzieło Pomocy Ojca Pio, które powstaje w Krakowie (czyt.www.dzielopomocy.pl). Jest też szansą dla nas na poznanie postaci świętego i przekazania naszego daru na cel, który tak bardzo poruszał Jego serce - Przynosić ulgę w cierpieniu. W cierpiącym, biednym człowieku obecny jest cierpiący za nas Jezus – mówił Ojciec Pio i z determinacją tworzył wspaniały Dom ulgi w cierpieniu w San Giovanni Rotondo.

Członkowie zespołu odpowiedzieli na zaproszenie "Dzieła Pomocy Ojca Pio" w Krakowie i byli pod ogromnym wrażeniem powstającej budowli i całego przedsięwzięcia i jednocześnie bardzo szczęśliwi, że mogą dołożyć swoją cegiełkę. Prawa autorskie przeznaczyli na rzecz "Dzieła" i tym samym wszelkie datki za płytę są przeznaczone na ten cel.

W najbliższą niedzielę w Kościele św. Jana o godz.18 odbędzie się drugie już nabożeństwo ku czci Ojca Pio i w tym dniu będzie można nabyć cegiełkę w postaci tej płyty. Jestem przekonana, że ten zakup wniesie wiele dobra i ulgi dla nas w wielu trudnych sytuacjach naszego życia, bo przesłanie zawarte na płycie pochodzi od osób doświadczonych.

Tak ważnego wydarzenia muzycznego i religijnego w naszym mieście nie należy przegapić.
Anna Szczawińska.

Kontakt w sprawie nabycia płyty: tomekgul@gmail.com

>>>Posłuchaj fragmentów płyty na MySpace 

  

  

 

Komentarze

Mika

Gdzie można ją posłuchać  ?


 

(2015-01-11 20:32:07)
Gaba
Przepiękna jest ta płyta . Mogłabym jej słuchać bez końca.
(2012-11-10 20:49:30)
???
NAjbliższa niedziela tj 21 pażdziernika ma się rozumieć?? bo nie chcielibyśmy przegapić
(2012-10-16 23:17:14)
Słuchacz
fajne kawałki sądząc po przesłuchaniu z MySpace. Nie mogę się doczekać do niedzieli :)
(2012-10-16 14:39:29)