Informacja z planów Urzędu Gminy Lubawa 15–22.10.2012 r.

Opublikowano:
 Trwa inwestycja polegająca na „Zagospodarowaniu centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z utwardzeniem kostką betonową”. Zadanie realizuje firma Skanska. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy place rekreacyjne przy Ośrodku Zdrowia, miejscowym kościele oraz szkole podstawowej, chodnik, krawężniki i zjazdy. Zadanie zostanie dofinansowane w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

- Dokonano wyboru wykonawców usługi na „Zimowe utrzymywanie dróg gminnych i wewnętrznych”. W przetargu wpłynęło 10 ofert. Do obsługi poszczególnych rejonów wybrano następujących wykonawców:

rejon 1 – Gierłoż Polska, Pomierki, Rożental 1, Zielkowo – Firma Marek Turulski;
rejon 2 – Grabowo 1, Władyki 1 – Zdzisław Wierzbowski Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane;
rejon 3 – Grabowo 2, Władyki 2, Złotowo 1, Lubstyn – Zdzisław Wierzbowski Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane;
rejon 4 – Złotowo 2, Prątnica 1, Omule 1 – Piotr Bedra Kamieniarstwo „BŁYSK-POL” ;
rejon 5 – Omule 2, Czerlin, Lubstynek – Grażyna Zakrzewska
rejon 6 – Rumienica, Gutowo, Szczepankowo 1 – Sławomir Krajewski Firma usługowa;
rejon 7 – Tuszewo 1, Prątnica 2, Łążyn, Szczepankowo 2 – Wawrzyniec Truszczyński;
rejon 8 – Tuszewo 2, Mortęgi, Rakowice – Mariusz Kowalkowski
rejon 9 – Targowisko Dolne, Ludwichowo,Sampława – Zdzisław Wierzbowski Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane;
rejon 10 – Byszwałd, Raczek, Kazanice, Rożental 2 – Mirosław Okuniewski Produkcja-Handel-Usługi-Transport.

- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na „Osuszanie ścian wraz z rozwiązaniem gospodarki wodami opadowymi przy budynku Zespołu Szkół Grabowo-Wałdyki”. Oferty można składać w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa do dnia 17 października. Szczegóły dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej.

- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na „Modernizację budynku świetlicy wiejskiej w Szczepankowie.” Termin składania ofert upływa 19 października o godz. 9:00,. Szczegóły na stronie internetowej BIP Gminy Lubawa.

- We wtorek, 16 października o godz. 16:00 odbędzie się zebranie wiejskie w Mortęgach.

- W czwartek, 18 października o godz. 10:00 w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie przy Gimnazjum w Lubawie odbędzie się XIX Terenowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2012.

Komentarze

Hansik
Czy urzędnicy gminni będą non stop pisać że w planach ich działań jest inwestycja która ma trwać dwa lata? Mam na myśli prace w Rożentalu. Inwestycja jest przewidziana do oddania w przyszłym roku więc sądzę że będziecie o tym pisać co tydzień :) No ale jak się niewiele działa to trzeba o czymś pisać ;) Poza tym Olimpiada Osób niepełnosprawnych to nie jest działanie władz Gminy Lubawa więc uważam iż punkt ten powinien zniknąć.
(2012-10-16 13:45:31)