II Maraton Rowerowy JEZIORAK TOUR 2009

W sobotę 05.09.2009 w Iławie odbył się start II Szosowego Maratonu Rowerowego JEZIORAK TOUR. Jest to impreza zaliczana do Pucharu Polski w Maratonach Szosowych, który składa się z 12 maratonów. Wyścig, w którym wzięło udział ponad 300-tu zawodników z calej Polski został rozegrany na trzech dystansach: 95 km, 155 km i 250 km.

Lubawę reprezentowali na krótkim dystansie:

Radosław Wielgoszyński - czas 02:48:42; 27 miejsce w open; 3 miejsce w kategorii wiekowej M1
Sławomir Szczawiński - czas 02:53:31; 35 miejsce w open; 11 miejsce w kategorii wiekowej M3
Jerzy Tylmann - czas 03:18:39; 71 miejsce w open; 5 miejsce w kategorii wiekowej M6
Cezary Jakubowski - czas 03:31:47; 83 miejsce w open; 4 miejsce w kategorii wiekowej M4 (na rowerze MTB)

Największy sukces odniósł pochodzący z Iławy zawodnik LKK Ziemia Lubawska Henryk Dembiński. Na średnim dystansie wygrał w kategorii wiekowej M5 i z czasem 04:39:22 zajął 20 miejsce open. Gratulujemy!