Skandia Maraton Lang Team - Olsztyn

W niedzielę 13 września 2009 Olsztyn gościł 800 entuzjastów kolarstwa, którzy przyjechali z całego kraju na szóstą edycję Skandia Maraton Lang Team. Uczestnicy tego maratonu mieli do wyboru aż cztery dystanse: RODZINNY - 10 km, MINI - 48 km, MEDIO - 72 km, GRAND FONDO - 96 km. Trasa wiodła ścieżkami lasu miejskiego oraz odcinkami dróg asfaltowych po ponad 20-to kilometrowej rundzie. Po nocnych opadach deszczu w kilku miejscach występowało błoto, ale ogólnie maraton był szybki i łatwy technicznie.

Na starcie olsztyńskiej Skandii stanęła spora grupa mieszkańców Lubawy. Na dystansie Medio najlepiej zaprezentował się Mariusz Kowalkowski, który startując z odległej pozycji dogonił czołówkę i ostatecznie zajął 9. miejsce open i 6. w kategorii wiekowej M2. Najlepszy wynik na dystansie Mini uzyskał Michał Kowalkowski zajmując 34. miejsce open i stając na 3. stopniu podium w kategorii M5. Na dystansie Rodzinnym najwyżej sklasyfikowany został Józef Czarnecki uzyskując 10. miejsce open i 2. w kategorii M4.