Merida Mazovia MTB - Toruń

Podczas majowego długiego weekendu z toruńskiej Motoareny już po raz trzeci wystartował wyścig rowerowy z cyklu Merida Mazovia MTB. Trasa tego maratonu to przede wszystkim lekko pofałdowane leśne ścieżki i dukty, na których największą przeszkodę stanowiły piaszczyste sekcje.

Na starcie wyścigu wśród 789 uczestników stanęło kilkunastu zawodników z Lubawy, w tym debiutanci: Marcel Kruszyński ze swoim dziadkiem Romanem Czacharowskim. Marcel zajął 10 miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie Hobby, a pan Roman startował jako opiekun.

W Toruniu na podium stanęła Natalia Laskowska, która na dystansie Fit zajęła 3. miejsce w kategorii K2 (czas 01:15:10).

Na dystansie Giga (82 km) dobry wynik osiągnął Michał Wyżlic reprezentujący Algida Centrum Rowerowe Olsztyn. Był szósty Open (czas 02:52:20) i trzeci w kategorii M3.

Na dystansie Mega (54 km) najlepiej wypadli: Michał Kowalkowski i Tomek Olender reprezentujący LKK Ziemia Lubawska. Michał zajął 6. miejsce z czasem 02:19:31 w kategorii M55. Także 6. miejsce w swojej kategorii zajął Tomek (czas 02:09:56). Ich kolega klubowy Wojtek Szczawiński na dystansie Fit (28 km), również był szósty wśród rówieśników (czas 01:08:23).

W Toruniu startowali także zawodnicy reprezentujący lubawską firmę produkującą meble tapicerowane - Libro. Jednym z zawodników LIBRO Cycling Team jest dyrektor handlowy tej firmy Grzegorz Kalinowski, który startował na dystansie Mega i z czasem 02:19:17 zajął 35 miejsce w kat. M4. (Sz)

Pozostałe wyniki zawodników z Lubawy:

Dystans Mega
Marcin Jasiński (Bici Doro Champion Barczewo): 20 miejsce w kat. M2, czas 02:08:06;

Dystans Fit
Kruszyńska Anna (AUTO LAND): 15 miejsce w kat. K3, czas 01:26:09
Sławomir Szczawiński (LKK Ziemia Lubawska): 16 miejsce w kat. M4, czas 01:08:45;
Adrian Libuda (Team PKO BP): 24 miejsce w kat. M2, czas 01:12:55;
Cezary Jakubowski (LKK Ziemia Lubawska): 17 miejsce w kat. M5, czas 01:14:52;