Elhurt-Elmet Helios Białystok - Constract Lubawa 2:2 (1:0)

Zakończyło się spotkanie 16 kolejki I ligi Futsalu grupy północnej, w którym zmierzyły się gospodarz Elhurt-Elmet Helios Białystok oraz zajmujący czwarte miejsce w tabeli Constract Lubawa.

Helios z dorobkiem 21 punktów zajmował siódme miejsce w lidze. Warto podkreślić, że drużyna z Białegostoku zdobyła w Akademickich Mistrzostwach Polski drugie miejsce w Polsce.

W kadrze Constractu zabrakło dwóch bardzo ważnych zawodników: Grzegorza Kamińskiego, oraz Denysa Diemisheva, który leczy kontuzję.

Pierwszą bramkę po rzucie wolnym na początku spotkania zdobyli gospodarze po strzale Tomasza Koniczka i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa spotkania.

Druga połowa rozpoczyna się mocnym akcentem piłkarzy z Lubawy. Damian Jarzembowski zdobywa wyrównującą bramkę i jest 1:1.

Mimo dobrej postawy bramkarza Constractu Jędrzejewskiego, który w drugiej połowie zmienił Lewalskiego, gospodarze ponownie zdobywają bramkę i obejmują prowadzenie 2:1. W końcówce spotkania po akcji Sassa bramkę wyrównującą zdobywa Dawid Mederski na 2:2. Takim wynikiem kończy się spotkanie w Białymstoku. (elubawa)