SKANDIA Maraton LANG Team - Białowieża

Zawodnicy z Lubawy wraz z zaprzyjaźnionymi kolarzami z GKL-AGA TEAM Nowe Miato Lubawskie wybrali się na trzecią edycję Skandia Maratonu. Tym razem trasa zlokalizowana była niedaleko Białowieży.

Klub LKK Ziemia Lubawska reprezentowali: Michał Kowalkowski, Cezary Jakubowski, Paweł i Marcin Jankowscy.  Z Lubawy startował także Michał Wyżlic reprezentujący PLAST-MIX MTB TEAM.
Podobnie jak przed rokiem był to bardzo szybki maraton. Pośród przepięknej scenerii Puszczy Białowieskiej średnia zawodników na dystansie Grand Fondo wyniosła ponad 35 km/h. Także liczba uczestników wzrosła, w porównaniu z rokiem ubiegłym dwukrotnie (łącznie 421 zawodników), co wskazuje na celność miejsca rozgrywania tej imprezy.
Mimo deszczu, który spotkał zawodników kilka kilometrów przed metą, zawodnicy chwalili sobie tę edycję Skandii i z uśmiechami na twarzach wrócili do Lubawy.

Miejsca zajęte przez zawodników LKK Ziemia Lubawska:

Michał Kowalkowski, Medio (64km), M-5 - 4 miejsce
Marcin Jankowski, Medio (64km), M-3 - 23
Paweł Jankowski, Mini (42km), M-2 - 16
Cezary Jakubowski, Mini (42km), M-4 - 12
W klasyfikacji drużynowej LKK Ziemia Lubawska zajęła 17 miejsce.

Michał Wyżlic,  Grand Fondo (113km), M-2 - 8 miejsce

Po trzech edycjach w klasyfikacji generalnej trzech najlepszych zawodników z Lubawy zajmuje następujące miejsca:
Michał Wyżlic - 7 miejsce
Michał Kowalkowski - 8
Cezary Jakubowski - 13

Świetnymi wynikami mogą pochwalić się nasi sąsiedzi z Nowego Miasta Lubawskiego.
Piotr Patalon zajął 2 miejsce w kategorii M-4, Tomasz Skubaja był 2 w M-3, Marek Krzemieniewski również w M-3 był 10, Świątkowski Kacper w najmłodszej grupie M-1 był 7, a Kaczyński Mariusz w M-3 zajął 14 miejsce. Wszyscy jechali dystans Medio (64km). Jako GKL-AGA TEAM zajęli 11 miejsce.