Sukces Pawła Kowalkowskiego w Jeleniej Górze

Opublikowano:

Paweł Kowalkowski reprezentujący barwy Centrum Rowerowe Olsztyn Team zdobył kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Maratonie Mtb, które odbędą się w niemieckim Singen pod koniec czerwca. Przepustkę do wyjazdu i reprezentowania Polski w Mistrzostwach Globu 27-letni mieszkaniec Fijewa zdobył w zeszłą niedzielę kończąc edycję UCI MTB Marathon Series w Jeleniej Górze na 10 pozycji.

Poniżej kilka słów od Pawła o przebiegu rywalizacji: 

- Najwyższa ranga zwodów (Puchar Świata) przyciągnęła całą krajową czołówkę, jak i zagranicznych zawodników. Wśród nich nie mogło zabraknąć mojej osoby. Do pokonania 87 km i ok. 2600m w pionie. Trasa ciężka, górska z długimi podjazdami i wymagającymi zjazdami - jak na zawody takiej rangi przystało. 
- Co do rywalizacji - początkowy szybki dojazd do gór w dużej grupie. Na pierwszym podjeździe stawka się rozrywa, ja od początku jadę swoje, hamując się aby nie pedałować za mocno. Nauczony doświadczeniem wiem, co mnie czeka w kolejnych godzinach jazdy. Wraz z pokonanymi kilometrami mijam kolejnych zawodników sukcesywnie przebijając się na wyższe pozycje. Na 50 km dojeżdżam do ubiegłorocznego zwycięzcy i z nim kontynuuję resztę wyścigu. Na metę dojeżdżam w niecałe 4 godziny kończąc rywalizację w TOP 10! Wśród Polaków zajmuję miejsce 5 - to pokazuje mój aktualny poziom sportowy. Chciałoby się być wyżej jednak pewnych rzeczy się nie przeskoczy, wszyscy zawodnicy przede mną to reprezentanci zawodowych grup z dużo większym zapleczem finansowym. 

- Dzięki temu wynikowi zdobywam kwalifikację na wyjazd na Mistrzostwa Świata w Maratonie Mtb. Jest to efekt wielu lat treningów, wyrzeczeń, trzymania diety i determinacji w dążeniu do celu. Po ubiegłorocznej 19 pozycji na Mistrzostwach Europy teraz czas na porządny wynik na Mistrzostwach Świata! 

(elubawa)