28.01.23 odbyła się "choinka noworoczna" organizowana przez Radę Sołecką i Ochotniczą Straż Pożarną z Omula.Na "choince" nie było mowy o nudzie. Dzieciaki miały wiele zabaw/konkurencji przygotowanych przez organizatorów imprezy m.in gorące krzesła, taniec z balonami, taniec na gazecie (podłoga patrzy), długi pociąg itp.
(2023-01-30)
Tymczasem po zgłoszeniu przez świadków policjanci zatrzymali 51 – latka. Zgłaszający oświadczył, że mijał mężczyznę na hulajnodze elektrycznej i wyczuł od niego alkohol. Badanie alkomatem wskazało, że mieszkaniec Lubawy kierował jednośladem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
(2023-01-30)
Komisariat Policji w Lubawie poszukuje właściciela psa, który w dniu 21.01.2023r. biegał na terenie Lubawy (zwierzę zabezpieczone). Ewentualnie kontakt osoby, która rozpoznaje psa i zna właściciela
(2023-01-30)
W hali OSiR przy Gimnazjum w Lubawie odbył się 31 Finał WOŚP. Jako pierwsi na ulicach naszego miasta zjawili się kwestujący z puszkami wolontariusze. 29 stycznia na scenie orkiestry wystąpił zespół zespół Papugi, zaprezentowali się także zapaśnicy lubawskiego Sokoła, formacja taneczna funkcjonująca przy Miejskim Ośrodku Kultury, chór Appasjonata, wokalistki MOK w Lubawie.
(2023-01-30)
Wobec przeżywanego cierpienia można przyjąć różną postawę. Z jednej strony może pojawić się bunt, brak akceptacji bolesnej sytuacji i poczucie braku sensu doświadczanego bólu. Istnieje jednak możliwość innego odniesienia w stosunku do własnego cierpienia. Akcentuje się tutaj nie tylko postawę znoszenia bólu, aby psychologicznie zabezpieczyć się przed destruktywnym jego wpływem i ochronić się przed rozpaczą
(2023-01-30)
Constract Lubawa pewnie pokonał w Łodzi Widzew 5:0 odzyskując fotel lidera FOGO Futsal Ekstraklasy. Zwycięstwo lubawian było w pełni zasłużone. Wzmocniony dwoma transferami last minute Brazylijczyków Widzew Łódź podejmował we własnej hali Constract Lubawa.
(2023-01-29)
Lata 1992-2022, to trzy dekady istnienia Gmina Lubawa jako podstawowego szczebla samorządu terytorialnego. Konferencja była dobrą okazją do podkreślenia znaczenia i podsumowania współpracy. Z okazji Jubileuszu 30-lecia otrzymaliśmy od wielu instytucji i podmiotów szereg podziękowań oraz listów gratulacyjnych.
(2023-01-29)
Już dziś odbędzie się Finał WOŚP,czyli jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku odbędzie się 31 Finał WOŚP pod hasłem - Chcemy wygrać z sepsą!Gramy dla wszystkich - małych i dużych!
(2023-01-29)
28 stycznia 2023 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Klocków Lego. W Przedszkolu Niepublicznym "Smerfolandia" w Lubawie klocki Lego to przede wszystkim znakomita zabawa.
(2023-01-28)
Zawodnicy z Lubawy w ostatnim spotkaniu zremisowali z GKS Tycchy 2:2 i awansowali z I miejsca do dalszej fazy MMP w Futsalu U-15. Bramki w tym spotkaniu dla konstruktorów zdobyli Maxymilian Biczkowski i Grzegorz Szauer
(2023-01-28)
Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Kopca z posługi biskupa gliwickiego i mianował biskupem tejże diecezji ks. Sławomira Odera, ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej – ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.Ks. dr prał. Sławomir Oder był postulatorem procesu beatyfikacji Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej.
(2023-01-28)
Klocki Lego to jedna z najbardziej popularnych zabawek na świecie. Wiedzą o tym doskonale dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie. Przedszkolacy uczestnicząc w zajęciach Lego rozwijają swoją kreatywność.
(2023-01-28)
W dniach 27-29 stycznia 2023 roku w Ustce odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu kategorii U-15 chłopców. W hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ulicy Bursztynowej 12 pierwszy mecz już o godzinie 13:00 w piątek. Gospodarzem turnieju będzie drużyna Jantara Ustka, a tytułu mistrza Polski bronić będzie Rekord Bielsko-Biała SSA.
(2023-01-28)
Ponad 160 ochotników z województwa warmińsko-mazurskiego zdecydowało się wziąć udział w projekcie „Ferie z WOT”. W czasie zimowego wypoczynku przejdą szkolenie podstawowe pod okiem instruktorów 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Najbliższe 16 dni ochotnicy z Warmii i Mazur spędzą w koszarach 42 Morąskiego Batalionu Lekkiej Piechoty.
(2023-01-27)
Działalność Gmina Lubawa została zauważona i doceniona na arenie wojewódzkiej oraz krajowej. Między innymi zostaliśmy docenieni przez samorząd województwa w zakresie działalności sportowej, ochrony środowiska i polityki społecznej.
(2023-01-27)
Po 24 latach po raz ostatni na uroczyste zdanie i przejęcie służby stanął aspirant Piotr Nadolski. Przebieg służby Piotra przedstawił Komendant Powiatowy iławskiej straży st. bryg. Piotr Wlazłowski. Komendant podziękował również za pracę jaką w trakcie tych lat wykonał dla iławskiej komendy.
(2023-01-27)
Chłopcy z grupy Żak intensywnie trenują. Dzięki sponsorom mogliśmy zakupić stroje sportowe, w których prezentują się podczas sparingów, rozgrywek ligowych oraz na turniejach. Dziękujemy licznym sponsorom ,dzięki którym możemy realizować swoje marzenia oraz mamy szansę rozwijać swoje umiejętności i pasję.
(2023-01-27)
Dwa zastępy straży wyjechały alarmowo w godzinach południowych na ul.Przemysłową w Lubawie. Według informacji osoby zgłaszającej w budynku jednorodzinnym na strychu widoczne jest duże zadymienie.
(2023-01-27)
Drużyny IV ligi i inne przygotowują się do rozgrywek rundy wiosennej. Oprócz zaplanowanych treningów, trwają transfery zawodników. W drużynie naszego IV ligowego MLKS Motor Lubawa znamy już trójkę nowych zawodników, a według nieoficjalnych informacji Zarząd klubu planuje jeszcze kilka kolejnych transferów
(2023-01-27)
Podczas Jubileuszu 30-lecia Gminy Lubawa zaproszeni goście wypowiadali się na temat osiągnięć Gminy Lubawa i jej dynamicznego rozwoju: Senator RP Bogusława Orzechowska, Roman Gontarz - Poseł na Sejm, Grzegorz Kierozalski - dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Piotr Opaczewski - Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski i st. bryg. Tomasz Ostrowski - Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
(2023-01-26)
W dniu dzisiejszym odbyła się 50. Sesja Rady Miasta Lubawa w sali konferencyjnej Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznej. Obecni podczas sesji pożegnali zastępcę burmistrza Stanisława Kieruzela, który kończy swoja pracę w końcu stycznia br.
(2023-01-26)