Dzień 19 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach bez wątpienia był wyjątkowym dniem dla wszystkich uczniów oraz przedszkolaków. Tego dnia bowiem odbyła się długo wyczekiwana zabawa choinkowa, połączona z balem karnawałowym
(2023-01-26)
Do pierwszego zatrzymania doszło we wtorek (24.01.2023 r.). Policjanci podczas czynności służbowych ustalili miejsce przebywania 26 – latka. Funkcjonariusze natychmiast tam pojechali, gdyż od pół roku nie mogli zatrzymać mężczyzny. Tym razem był w domu. Okazało się, że od dłuższego czasu pracował poza granicami naszego kraju. 26 – latek został zatrzymany i przetransportowany do więzienia.
(2023-01-26)
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku od zajęć szkolnych. To wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. A w tym roku jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki spadł on jakby na zawołanie. Dlatego dzieci ze Szczepankowa postanowiły wykorzystać zimową aurę. Wyposażone w worki, sanki, plastikowe jabłka wyruszyły na górki.
(2023-01-26)
Constract Lubawa pewnie wygrał z FC Reiter Toruń 7:1 i pod nieobecność Rekordu Bielsko-Biała wskoczył na fotel lidera. Po dublecie na sowim koncie zapisali Jakub Raszkowski i Kacper Sendlewski.
(2023-01-25)
W styczniowym kalendarzu jest takie święto, o którym pamiętają wszystkie dzieci, zarówno te najmłodsze, jak i te starsze .To święto Babci i Dziadka, dwóch bardzo ważnych osób w życiu każdej wnuczki i wnuka. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia .
(2023-01-25)
W szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się impreza dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Bezpieczna zima". Celem imprezy było propagowanie bezpiecznych i aktywnych form spędzenia czasu wolnego w okresie zimowym
(2023-01-25)
Podczas wtorkowych zajęć przedszkolaki z grupy ,,Dinusie” z P.N. „Smerfolandia” w Lubawie poszerzały swoją wiedzę na temat zawodów. Wprowadzeniem do tematu było wysłuchanie wiersza pt. ,,Każdy zawód jest ważny”.
(2023-01-25)
W środę 18 stycznia w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji grupa 3-latków i 4-latków zaprezentowała taniec z sercami do piosenki pod tytułem „Cudny moment”. Następnie dzieci z zerówki przedstawiły inscenizację zatytułowaną „Kabaret o młodej babci i młodym dziadku” oraz zaśpiewały piosenkę „Wyczaruję dla babuni”
(2023-01-25)
Funkcjonariusze iławskiej jednostki policji zostali poinformowani o groźbach karalnych. W trakcie czynności policjanci ustalili, że w ostatnim czasie 31- latek kontaktując się przez telefon z pokrzywdzonym jak i jego współpracownikami kierował groźby karalne pod adresem swojego byłego przełożonego. Mężczyzna wielokrotnie powtarzał, że zabije go w miejscu pracy.
(2023-01-25)
Uczniowie i nauczyciele przyczynili się do tej szczytnej akcji organizując kiermasz ciast. Wszystkie środki zebrane ze sprzedaży zostaną przekazane na walkę z sepsą. Można stwierdzić iż ,,Rożental jest słodki" ponieważ w ciągu dwóch przerw międzylekcyjnych sprzedano wszystkie ciasta przygotowane przez Rodziców.
(2023-01-25)
30 lat Gmina Lubawa funkcjonuje jako odrębna jednostka samorządu terytorialnego. To długi okres dla naszej wspólnoty samorządowej. Zmiany jakie zaszły w samorządzie, zakres przeprowadzonych inwestycji, rozwój gminy w różnych obszarach życia społecznego to tylko wycinek działalności samorządu, który został zaprezentowany w filmie.
(2023-01-24)
Dnia 20 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez wychowawców klas 1-3. Przybyłych gości powitał Pan Dyrektor Dariusz Liberacki, który w swoim przemówieniu wspomniał o tym jak ważną rolę w życiu dziecka pełnią babcie i dziadkowie oraz złożył im życzenia.
(2023-01-24)
Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie w piśmie z 18 stycznia 2023 r. skierowanym do Józefa Dzikiego, przewodniczącego Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „S”, przedstawiła wyniki kontroli przeprowadzonej w IKEA Industry Poland sp. z o.o. Oddział w Lubawie w związku z rozwiązaniem umowy o pracę z Dariuszem Kawką – przewodniczącym Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w lubawskim oddziale IKEA
(2023-01-24)
19 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przed oddziały przedszkolne i klasy 1-3. Babcie i Dziadków przywitała Pani Dyrektor Hanna Ewertowska, przypominając dlaczego ten dzień jest tak ważny oraz składając życzenia.
(2023-01-24)
Osoba poszukiwana musi liczyć się z tym, że w każdej chwili może zostać zatrzymana. Ta chwila zakończenia ukrywania się bywa dla niektórych zaskakująca. Tak stało się w przypadku trzech mężczyzn, którzy odbywają już swoją karę w więzieniu.
(2023-01-24)
20 stycznia 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rożentalu świętowali na zakończenie pierwszego semestru nauki. Tegoroczny bal karnawałowy przywołał wspomnienia literackie, gdyż wszyscy uczniowie wcielili się w postaci, które znają z lektur szkolnych.
(2023-01-23)
Zapraszamy Państwa na film, w którym zaprezentowane zostaną najważniejsze działania samorządu w zakresie inwestycji realizowanych w okresie ostatnich dwóch lat. Przedsięwzięcia obejmujące budowę i modernizację dróg, sieć wodno-kanalizacyjną oraz kompleksową modernizację oświetlenia, remonty i rozbudowa małej infrastruktury to przykłady rozwiązań służących poprawie jakości życia i zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.
(2023-01-23)
Zima w pełni, dzięki czemu nasi podopieczni mogli cieszyć się beztroską zabawą na przedszkolnym placu zabaw. W ostatnim czasie pogoda przysporzyła nam wiele radości, gdyż za oknem zawitał puszysty, biały śnieg.
(2023-01-23)
W sobotę (21.01.2023 r. ) 26-latka kierująca audi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego najechała na przyczepę kierującego samochodem ciężarowym volvo. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało a kobieta za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem.
(2023-01-23)
Dzień Babci i Dzień Dziadka w Szkole Podstawowej w Tuszewie niezwykle uroczyście świętowano. Obchody odbywały się w dniach 19-20.01.2023 roku. Na zaproszonych gości czekało mnóstwo atrakcji.
(2023-01-23)
Poradnia udziela świadczenia w poniedziałki w godzinach od 13:00-15:00. Od 1 lutego 2023 r. będzie otwarta przez 2 dni w tygodniu w poniedziałki w w/w godzinach oraz czwartki w godzinach 8:00-10:00. Rejestracja do poradni odbywa się na podstawie wystawionego skierowania przez lekarza POZ bądź specjalistę osobiście lub telefoniczne w godzinach pracy poradni.
(2023-01-23)