W czwartek 5 maja w nowej siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczym przy ul. Sucharskiego w Iławie odbyły się Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze. Gościem specjalnym był Witold Czuksanow, który je poprowadził, a jest on znanym autorem książek i poradników o tematyce ogrodniczej.
(2022-05-11)
Samorząd Powiatu Iławskiego objął opieką uchodźców z Ukrainy. Mieszkają oni w dawnej siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Iławie. Jest to obiekt samorządu powiatu iławskiego, a administracja powiatu w Iławie sprawuje nadzór nad organizacją życia w tym miejscu.
(2022-05-09)
Inwazja Rosji na Ukrainę i związane z nią konsekwencje gospodarcze pokazują dziś jak kluczowa dla Europy jest suwerenność energetyczna. Bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju zależne jest nie tylko od tego czy posiadać będziemy zakontraktowane dostawy surowców, ale też skąd będą one pochodzić.
(2022-05-08)
W środę 27 kwietnia, po dwóch latach przerwy związanej z pandemią, odbył się XXII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie
(2022-04-29)
W niedzielę 24 kwietnia grekokatolicy obchodzili Wielkanoc, nazywaną Paschą Chrystusową. Uroczystość w związku z tym świętem odbyła się także w placówce powiatowej, w której mieszkają uchodźcy z Ukrainy. Nie zabrakło modlitwy, pysznych potraw, ale był też czas na chwile wzruszenia, radości i śmiechu.
(2022-04-26)
Lasy Państwowe poinformowały w lutym br. o rozpoczęciu ogólnopolskiej akcji skupu gruntów pod nowe lasy i zachęcają wszystkich właścicieli gruntów, na których może powstać las, aby zgłaszali się do nadleśnictw z ofertą sprzedaży.
(2022-04-23)
W środę 20 kwietnia w Parafii Greckokatolickiej p.w. św. Jana Apostoła w Iławie odbyła się uroczystość przekazania karetki sanitarnej na potrzeby walczących w wojnie Ukraińców. Została ona poświęcona przez Biskupa Diecezji Olsztyńsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego w Polsce, ks. dr. Arkadiusza Trochanowskiego, który specjalnie z tej okazji przyjechał do Iławy.
(2022-04-21)
Wybór nowego prezesa nastąpił podczas V Zjazdu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Iławie. Otworzył go ustępujący Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Iławie dh Stanisław Kastrau, który powitał zaproszonych gości oraz wszystkich delegatów.
(2022-04-06)
Rusza kolejna, już 21 odsłona Akcji Czyste Jeziora i Rzeki pod patronatem Starosty Powiatu w Iławskiego. Hasło przewodnie tegorocznej akcji, która trwać będzie od 4 kwietnia do 15 maja brzmi: „Śmieci segregujesz - Ziemię ratujesz!”. Jak mówi Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie:
(2022-03-29)
LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat. Jest ono finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.
(2022-03-23)
Zarząd Powiatu Iławskiego podjął uchwały w sprawie wsparcia i powierzenia realizacji zadań publicznych podmiotom, które złożyły oferty w otwartych konkursach ofert na rok 2022. Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe z terenu Powiatu Iławskiego otrzymają łącznie 78 tysięcy złotych.
(2022-03-18)
W czwartek 10 marca 2022 r. w Iławie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Uczestniczyły w nim władze wojewódzkie oraz powiatowe z całego regionu. Gospodarzem spotkania był Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski
(2022-03-12)
To już ostatni moment, by osoby, które chcą nauczyć się programowania od podstaw i odmienić swoją zawodową przyszłość, zgłosiły chęć udziału w projekcie „Kadry nowoczesnej gospodarki”
(2022-03-10)
Wszystkim Kobietom z Powiatu Iławskiego życzymy, aby miały tyle energii, by codziennie przenosić góry, które dla innych są nie do pokonania oraz jak najwięcej uśmiechu, radości z życia i spełnienia marzeń! Wszystkiego najlepszego!
(2022-03-08)
Na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pojawiają się kolejne ważne informacje tym razem z Ministerstwa Edukacji i Nauki, które dotyczą dalszych losów uchodźców wojennych z Ukrainy. Są to nowe informacje dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy.
(2022-03-03)
Starostwo Powiatowe w Iławie wydało album przyrodniczy przedstawiający najpiękniejsze zakątki powiatu iławskiego. Liczy on 128 stron, przedstawia ponad 160 fotografii i został przetłumaczony na język angielski i niemiecki, z myślą o jak najszerszym gronie odbiorców. Autorem zdjęć jest Maciej Rodziewicz, z zawodu ornitolog,
(2022-02-28)
Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski w porozumieniu z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego zaktualizował listę miejsc gotowych do przyjęcia uchodźców wojennych. Dotychczas Powiat Iławski dysponował kilkunastoma miejscami. W związku z dynamiką i rozwojem sytuacji Starosta zgłasza służbom Wojewody gotowość do przyjęcia 150 uchodźców wojennych z terenu Ukrainy.
(2022-02-25)
W ramach programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza kobiety z powiatu iławskiego do wykonania bezpłatnej cytologii. Choć w Iławie znajdują się placówki, w których można wykonać badanie, to niestety powiat iławski plasuje się na 19 miejscu statystyk, mierzących objęcie populacji programem profilaktyki raka szyjki macicy w województwie warmińsko-mazurskim.
(2022-02-16)
Jak co roku Starostwo Powiatowe informuje o możliwości skorzystania z nieodpłatnego poradnictwa m.in. w dziedzinie prawa, mediacji, poradnictwa psychologicznego i pedagogicznego, ale także z zakresu pomocy społecznej i poradnictwa rodzinnego oraz rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień.
(2022-02-07)
9 296,96 zł taką kwotę zebrano podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jaki odbył się w Porcie Śródlądowym w Iławie! Mimo brzydkiej pogody, padającego śniegu z deszczem oraz porywistego wiatru udało się zorganizować prawdziwą „letnią zadymę w środku zimy”. Przypomnijmy, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 30 stycznia 2022 r.
(2022-02-04)
W styczniu 2022 r. miesięcznik „Perspektywy” po raz 24 przygotował ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Na 786 miejscu w Rankingu Liceów znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Lubawie. W Rankingu Techników 2022 r. na 256 miejscu uplasowało się Technikum ZS Lubawa.
(2022-02-02)