Mamy przyjemność przedstawić wszystkim mieszkańcom Powiatu Iławskiego nowego pracownika (pomoc administracyjną) Starostwa Powiatowego w Iławie, Wojciecha Kaniukę z Iławy. Nie wszystkich pracowników przedstawia się w tak spektakularny sposób, ale w przypadku Wojtka robimy wyjątek.
(2022-12-12)
We wtorek 6 grudnia 2022 r. odbyło się oficjalne otwarcie Internatu Zespołu Szkół w Lubawie. Ważną chwilą uroczystości otwarcia internatu, było symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali wspólnie: dyrektor Zespołu Szkół w Lubawie – Anna Empel, Starosta Powiatu Iławskiego – Bartosz Bielawski, kierownik Internatu i wicedyrektor ZS w Lubawie – Joanna Wrońska oraz uczeń Adam Stróżyński.
(2022-12-09)
Grupa Nieformalna Wolontariuszy z Powiatu Iławskiego została zaproszona przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina na uroczystą Galę Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w związku z nominacją do konkursu regionalnego pt. Barwy Wolontariatu”. 7-osobowa ekipa reprezentowała podczas Gali grupę wolontariuszy z powiatu iławskiego.
(2022-12-05)
Na stronie internetowej https://airly.org/map/pl/ możemy sprawdzić jakość powietrza nie tylko w Iławie, ale także w wielu innych punktach zlokalizowanych na terenie naszego powiatu, województwa i kraju. Przypominamy także, że od grudnia ubiegłego roku jakość powietrza mierzy również czujnik zamontowany na budynku Starostwa Powiatowego w Iławie.
(2022-11-26)
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Lubawie odbyły się obchody 104. rocznicy powrotu Polski na mapę Europy. Wydarzenie zorganizowano pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego – Pana Bartosza Bielawskiego oraz Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych.
(2022-11-17)
Każdy z nas ceni sobie niezależność. Dotyczy to także, jeżeli nie zwłaszcza, osób z niepełnosprawnościami. Jednym z gwarantów takiej niezależności jest możliwość korzystania z usług asystenta osobistego osób niepełnosprawnych.
(2022-11-03)
Z radością informujemy, iż dobiega końca realizacja projektu pn. „Przebudowa istniejących sal dydaktycznych w budynku szkoły oraz w części budynku warsztatów szkolnych w Lubawie na internat – Etap III – kontynuacja wraz z dalszą termomodernizacją”. Jest to kolejna ważna inwestycja Powiatu Iławskiego realizowana na rzecz Zespołu Szkół w Lubawie.
(2022-11-02)
W piątek, 28 października odbyło się kolejne spotkanie z historią Ziemi Lubawskiej zorganizowane przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych. Tym razem był to spacer edukacyjny pn. „LUBAWA DAWNIEJ I DZIŚ”. Na parkingu przy Banku Spółdzielczym zebrała się grupa ponad czterdziestu uczestników chcących poznać kawałek historii swojego miasta.
(2022-11-01)
Stowarzyszenie Iławski Klub „Amazonki” oraz Lubawskie Centrum Aktywności Społecznej zaprosili mieszkańców Lubawy i okolic na spotkanie pod hasłem „BĄDŹ ZDRÓW". Akcja profilaktyczna w Lubawie został dofinansowana w ramach realizacji zadania pt.Bądź zdrów -Działanie w zakresie profilaktyki i promocji Zdrowia ze środków Powiatu Iławskiego.
(2022-10-31)
Zespół Szkół w Lubawie pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego oraz Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych organizuje 10 listopada (czwartek) uroczystość rocznicową pod nazwą „WIECZÓR DLA NIEPODLEGŁEJ”.
(2022-10-28)
Czas na kolejne spotkanie z historią Ziemi Lubawskiej organizowane przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych. Tym razem zapraszamy na spacer edukacyjny pn. „LUBAWA DAWNIEJ I DZIŚ”, który odbędzie się w piątek 28 października.
(2022-10-27)
Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski serdecznie zaprasza organizacje pozarządowe na Konferencję Organizacji Pozarządowych Powiatu Iławskiego, która odbędzie się 3 listopada 2022 r. o godz. 12.00 w sali nr 20 Starostwa Powiatowego w Iławie.
(2022-10-24)
Powiatowa Akcja Sadzenia Drzew Miododajnych (Edycja II) co prawda jeszcze trwa (10-11 października), ale już dziś można mówić o dużym zadowoleniu z jej przebiegu. Pierwszego dnia akcji, na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Iławie rozdano około 700 drzew miododajnych
(2022-10-11)
W Starostwie Powiatowym w Iławie została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji pn. Termomodernizacji i przebudowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej.
(2022-10-06)
W sobotę 1 października, o godz. 7 rano, 37 wędkarzy stawiło się, by wziąć udział w XXIII Powiatowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego. Rozegrały się one na akwenie Małego Jezioraka w Iławie. Tegoroczne zawody były zawodami spinningowymi, a wyłoniono w nich zwycięzców indywidualnych i drużynowych.
(2022-10-04)
W dniach 23, 27-29 września 2022 r. w Zespole Szkół w Lubawie gościliśmy Dentobus. W ramach badań profilaktycznych przebadano 300 uczniów naszej szkoły wszystkich typów: Liceum Ogólnokształcącego, Technikum oraz Branżowej Szkoły I stopnia.
(2022-09-29)
Stypendia dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu iławskiego, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Powiatu Iławskiego, są już tradycją. Dlatego też w 2022 r. także przyznano stypendia, tym razem 194 uczniom szkół powiatowych. Wręczył je Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego a uroczystość ich wręczenia odbyła się w poniedziałek 19 września w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.
(2022-09-22)
XXIII Powiatowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego zmieniają w tym roku nieco swoją formułę, gdyż będą zawodami spinningowymi. Odbędą się na Małym Jezioraku w Iławie, w sobotę 1 października. Tradycyjnie zawody organizowane są przy współudziale Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego.
(2022-09-15)
W czwartek 22 września odbędzie się w Iławie kolejna konferencja dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w branży IT. Po tym, jak w styczniu udowodniono, że powiat iławski to doskonałe miejsce dla pracy zdalnej dla branży IT, zapotrzebowanie na programistów cały czas rośnie a bezrobocie w całej branży praktycznie nie istnieje, teraz organizatorzy wydarzenia pójdą o krok dalej
(2022-09-14)
W ubiegłą sobotę, 3 września, odbyła się kolejna w tym roku wycieczka edukacyjna z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych. Ponad trzydziestu uczestników przejechało „Śladami Teofila Rzepnikowskiego” trasę długości ok. 32 km, a wydarzenie było okazją by w 100-lecie śmierci uczcić pamięć tego najbardziej zasłużonego i znamienitego Lubawianina.
(2022-09-06)
Przed nami kolejna rowerowa wycieczka z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych realizowana w ramach zadania publicznego „Cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią miasta Lubawa oraz Ziemi Lubawskiej” dofinansowanego przez Powiat Iławski.
(2022-08-31)