Chwała Ukrainie! Jestem żołnierzem Sił Zbrojnych Ukrainy w stopniu Starszego Lejtnanta Medycznej Służby Dywizji Artylerii. Ten ambulans u nas będzie służył do ewakuacji rannych z pola boju do szpitala. Od dawna był nam potrzebny taki samochód i na szczęście nasze marzenia się spełniły.
(2022-07-29)
Za nami pierwsza w tym roku edukacyjna wycieczka rowerowa z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych. W piątek, 15 lipca, na parkingu przy Banku Spółdzielczym w Lubawie stawiło się niemal trzydziestu rowerzystów – miłośników historii naszego regionu i aktywnego spędzania wolnego czasu.
(2022-07-20)
12 lipca 2022 r., Samorząd Powiatu Iławskiego przypieczętował umową z wykonawcą realizację ważnej inwestycji pn. „Budowa domu dziecka wraz z modernizacją budynku szkoły i zagospodarowaniem terenu”. Mowa o budowie domu dla dzieci w Suszu, który powstanie przy Zespole Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu.
(2022-07-15)
Rada Nadzorcza PFRON przyjęła dwa nowe programy dla osób niepełnosprawnych w ramach pakietu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność”. Pierwszy to „Mieszkanie dla absolwenta”, drugi „Dostępne mieszkanie”.
(2022-07-13)
Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL. Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r.
(2022-07-12)
W lipcu rozpoczyna się już szósty cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią Lubawy i Ziemi Lubawskiej realizowany przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w ramach zadania publicznego ponownie dofinansowanego przez Powiat Iławski.
(2022-07-12)
Sezon żeglarski trwa na dobre, warto zatem przypomnieć, że część obszaru powiatu iławskiego objęta jest zakazem używania łodzi motorowych i innego sprzętu motorowego na otwartych zbiornikach wodnych. Wynika on z Rozporządzenia Nr 37 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 27 września 2005 r. i obowiązuje w granicach Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego.
(2022-07-06)
LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne Panie w wieku 50-69 lat. Badanie finansowane jest przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz ostatni badanie bez skierowania lekarskiego będą mogły wykonać Panie, które urodziły się w 1953 roku.
(2022-06-30)
Za nami 21 edycja Akcji „Czyste Jeziora i Rzeki”, która koordynowana była przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie i prowadzona pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego. Powróciła po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią.
(2022-06-29)
Na podstawie uchwały podjętej przez Radę Powiatu Iławskiego w 2019 roku Zarząd Powiatu Iławskiego przyznał z budżetu powiatu nagrody za twórczość artystyczną oraz upowszechnianie i ochronę kultury. Natomiast na podstawie uchwały Rady Powiatu Iławskiego z 2018 roku przyznał nagrody w dziedzinie sportu. W tym roku z budżetu powiatu przeznaczono 19.500,00 zł.
(2022-06-25)
Festyn Edukacyjny „Bezpieczny Powiat”, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Iławie, w niedzielę 5 czerwca wrócił na mapę wydarzeń powiatowych z przytupem. Dopisała pogoda, ale najważniejsi byli uczestnicy, którzy przybyli tłumnie i do ostatnich minut korzystali ze wszystkich dostępnych atrakcji. Wszystkim dziękujemy.
(2022-06-14)
Zaczęło się od pomysłu, skończyło najbardziej prestiżową nagrodą, jaką otrzymać może samorząd w obszarze innowacyjności. Starosta Bartosz Bielawski odebrał niedawno wyróżnienie w konkursie „Innowacyjny samorząd” za opracowanie koncepcji, stworzenie i wdrożenie przez Powiatowy Urząd Pracy i Inkubator Technologiczny w Iławie regionalnej platformy rekrutacyjnej Pr@ca wNet.
(2022-06-03)
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wracamy do dobrej tradycji – corocznego Festynu Edukacyjnego BEZPIECZNY POWIAT, który jest organizowany przez Starostwo Powiatowe w Iławie, przy udziale partnerów, m.in. służb mundurowych oraz ratowniczych.
(2022-05-24)
Wychodząc naprzeciw konieczności rozwijania u dzieci umiejętności kluczowych, po raz trzeci Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie zaproponowało konkurs „Czytam i rozumiem”.
(2022-05-19)
We wtorek 17 maja gościła w Iławie Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa – Błońska oraz Jacek Protas, Poseł na Sejm RP. Odwiedzili oni ośrodek przy ul. Kościuszki w Iławie, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy, którymi opiekuje się Samorząd Powiatu Iławskiego.
(2022-05-18)
W tym roku, po raz kolejny, rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Powiatu Iławskiego będzie prowadzona w systemie elektronicznym. Nabór rozpocznie się 16 maja 2022 r. (poniedziałek), wiele czynności odbywać się będzie przez Internet.
(2022-05-13)
W czwartek 5 maja w nowej siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczym przy ul. Sucharskiego w Iławie odbyły się Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze. Gościem specjalnym był Witold Czuksanow, który je poprowadził, a jest on znanym autorem książek i poradników o tematyce ogrodniczej.
(2022-05-11)
Samorząd Powiatu Iławskiego objął opieką uchodźców z Ukrainy. Mieszkają oni w dawnej siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Iławie. Jest to obiekt samorządu powiatu iławskiego, a administracja powiatu w Iławie sprawuje nadzór nad organizacją życia w tym miejscu.
(2022-05-09)
Inwazja Rosji na Ukrainę i związane z nią konsekwencje gospodarcze pokazują dziś jak kluczowa dla Europy jest suwerenność energetyczna. Bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju zależne jest nie tylko od tego czy posiadać będziemy zakontraktowane dostawy surowców, ale też skąd będą one pochodzić.
(2022-05-08)
W środę 27 kwietnia, po dwóch latach przerwy związanej z pandemią, odbył się XXII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie
(2022-04-29)
W niedzielę 24 kwietnia grekokatolicy obchodzili Wielkanoc, nazywaną Paschą Chrystusową. Uroczystość w związku z tym świętem odbyła się także w placówce powiatowej, w której mieszkają uchodźcy z Ukrainy. Nie zabrakło modlitwy, pysznych potraw, ale był też czas na chwile wzruszenia, radości i śmiechu.
(2022-04-26)