Zarząd Powiatu Iławskiego informuje, że do 31 marca 2023 roku można składać wnioski o nagrody: – za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym; – w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
(2023-02-21)
Zarząd Powiatu Iławskiego działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1327 ze zm.) zwanej dalej „ustawą”, ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych
(2023-02-17)
Wyróżnienie III stopnia dla całego Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie i list gratulacyjny adresowany do dyrektor placówki Agaty Steiner-Dembińskiej – w ten właśnie sposób Powiatowy Urząd Pracy w Iławie został nagrodzony z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Gratulujemy!
(2023-02-15)
Rusza kolejna edycja konkursu pn. „Nasz Zabytek”, prowadzonego przez Fundację Most the Most – organizację non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jeden zabytek z Warmii i Mazur ma szansę dostać 1 mln zł na przywrócenie świetności. W konkursie oceniane będą zabytki będące własnością publiczną – należące do jednostek samorządu terytorialnego lub do Skarbu Państwa. Nabór zgłoszeń rusza 6 lutego 2023 r. i potrwa cztery tygodnie do 5 marca 2023 r.
(2023-02-01)
Poradnia udziela świadczenia w poniedziałki w godzinach od 13:00-15:00. Od 1 lutego 2023 r. będzie otwarta przez 2 dni w tygodniu w poniedziałki w w/w godzinach oraz czwartki w godzinach 8:00-10:00. Rejestracja do poradni odbywa się na podstawie wystawionego skierowania przez lekarza POZ bądź specjalistę osobiście lub telefoniczne w godzinach pracy poradni.
(2023-01-23)
Rok temu Powiatowy Urząd Pracy w Iławie i Inkubator Technologiczny w Iławie rozpoczynał realizację nowatorskiego projektu „Kadry nowoczesnej gospodarki”, który miał wyszkolić grupę kilkudziesięciu młodych programistów i tym samym wesprzeć rozwój branży IT w powiecie iławskim.
(2023-01-20)
Dzięki nieodpłatnemu przekazaniu przez firmę Usługi Informatyczne Szansa Sp. z o.o. 10 licencji programu ZWCAD 2023 EDU w naszej szkole prowadzone są zajęcia obsługi tego programu. Program wykorzystany jest do nauki tworzenia dokumentacji technicznej w zawodzie technik elektryk.
(2023-01-18)
W życiu spotykają nas różne honory i zaszczyty. Dla mnie takim – jakże ogromnym wyróżnieniem było zaproszenie przez Monikę Rozmysłowicz do wspólnego projektu, czyli napisania – wraz z kilkoma fantastycznymi osobami – książki „Niezależnie życie jest w Twoich rękach”.
(2023-01-17)
Z satysfakcją informujemy, iż wyniku zawartej umowy z Onkologiczną Pracownią Molekularną Sp. z o.o. w Olsztynie, Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie, rozszerzył ofertę świadczeń o kompleksową diagnostykę genetyczną chorób nowotworowych. Badania są w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
(2023-01-16)
Tradycyjnie w grudniu Starostwo Powiatowe w Iławie wydało kalendarz edukacyjny, tym razem pod nazwą „Wody powiatu iławskiego”, a motywem przewodnim są urzekające krajobrazy przedstawiające rzeki oraz jeziora. Kalendarz jak zawsze ma charakter edukacyjny, tym razem uczy jak oszczędzać wodę.
(2022-12-23)
Podczas XLIII Sesji Rady Powiatu Iławskiego Starosta Bartosz Bielawski oraz Przewodniczący Marek Borkowski podziękowali wolontariuszom, którzy od początku wojny niosą bezinteresowną pomoc uchodźcom z Ukrainy, są w gotowości do działania i poświecenia.
(2022-12-21)
W związku z decyzją Burmistrza Miasta Lubawa o całkowitym zamknięciu dla interesantów budynku Urzędu Miasta Lubawa w dniach 23 i 27 grudnia 2022 r. informujemy, że w tych dniach stanowisko zamiejscowe Wydziału Komunikacji będzie NIECZYNNE.
(2022-12-20)
Uczniowie Zespołu Szkół w Lubawie w dniach 29 listopada- 2 grudnia 2022 r. mieli okazję wziąć udział w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Zakład Usługowo Handlowy Instalatorstwo i Artykuły Elektryczne Wiśniewski Nidzica Sp. z o.o. ul. Poznańska 258 05-850 Ożarów Mazowiecki z inicjatywy właściciela firmy Pana Wiktora Wiśniewskiego, za zgodą i w porozumieniu z Dyrektorem Zespołu Szkół w Lubawie.
(2022-12-16)
Mamy przyjemność przedstawić wszystkim mieszkańcom Powiatu Iławskiego nowego pracownika (pomoc administracyjną) Starostwa Powiatowego w Iławie, Wojciecha Kaniukę z Iławy. Nie wszystkich pracowników przedstawia się w tak spektakularny sposób, ale w przypadku Wojtka robimy wyjątek.
(2022-12-12)
We wtorek 6 grudnia 2022 r. odbyło się oficjalne otwarcie Internatu Zespołu Szkół w Lubawie. Ważną chwilą uroczystości otwarcia internatu, było symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali wspólnie: dyrektor Zespołu Szkół w Lubawie – Anna Empel, Starosta Powiatu Iławskiego – Bartosz Bielawski, kierownik Internatu i wicedyrektor ZS w Lubawie – Joanna Wrońska oraz uczeń Adam Stróżyński.
(2022-12-09)
Grupa Nieformalna Wolontariuszy z Powiatu Iławskiego została zaproszona przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina na uroczystą Galę Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w związku z nominacją do konkursu regionalnego pt. Barwy Wolontariatu”. 7-osobowa ekipa reprezentowała podczas Gali grupę wolontariuszy z powiatu iławskiego.
(2022-12-05)
Na stronie internetowej https://airly.org/map/pl/ możemy sprawdzić jakość powietrza nie tylko w Iławie, ale także w wielu innych punktach zlokalizowanych na terenie naszego powiatu, województwa i kraju. Przypominamy także, że od grudnia ubiegłego roku jakość powietrza mierzy również czujnik zamontowany na budynku Starostwa Powiatowego w Iławie.
(2022-11-26)
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Lubawie odbyły się obchody 104. rocznicy powrotu Polski na mapę Europy. Wydarzenie zorganizowano pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego – Pana Bartosza Bielawskiego oraz Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych.
(2022-11-17)
Każdy z nas ceni sobie niezależność. Dotyczy to także, jeżeli nie zwłaszcza, osób z niepełnosprawnościami. Jednym z gwarantów takiej niezależności jest możliwość korzystania z usług asystenta osobistego osób niepełnosprawnych.
(2022-11-03)
Z radością informujemy, iż dobiega końca realizacja projektu pn. „Przebudowa istniejących sal dydaktycznych w budynku szkoły oraz w części budynku warsztatów szkolnych w Lubawie na internat – Etap III – kontynuacja wraz z dalszą termomodernizacją”. Jest to kolejna ważna inwestycja Powiatu Iławskiego realizowana na rzecz Zespołu Szkół w Lubawie.
(2022-11-02)
W piątek, 28 października odbyło się kolejne spotkanie z historią Ziemi Lubawskiej zorganizowane przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych. Tym razem był to spacer edukacyjny pn. „LUBAWA DAWNIEJ I DZIŚ”. Na parkingu przy Banku Spółdzielczym zebrała się grupa ponad czterdziestu uczestników chcących poznać kawałek historii swojego miasta.
(2022-11-01)