Stan powiatowych dróg samorządowych wciąż jest jedną z podstawowych barier ograniczających wzrost poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a jest także czynnikiem obciążającym aktywność gospodarczą i inwestycyjną.
(2021-10-04)
Prowadzenie dokumentacji, rozliczanie dotacji, media społecznościowe, środki finansowe na prowadzenie organizacji pozarządowej, pomysły na działalność odpłatną i gospodarczą oraz księgowość – te wszystkie zagadnienia będzie można zgłębić podczas cyklu bezpłatnych szkoleń
(2021-10-01)
W sobotę 25 września 2021 r. nad Małym Jeziorakiem w Iławie odbyły się XXII Powiatowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego. Udział w nich wzięło 14 zawodników z poszczególnych miast i gmin wchodzących w skład powiatu iławskiego. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej.
(2021-09-30)
Powiatowy Urząd Pracy w Iławie pozyskał kolejne środki finansowe, które pozwolą na założenie nowych i rozwój istniejących firm. Część pieniędzy trafi do przedsiębiorców, które zdecydują się na zatrudnienie osób bezrobotnych, druga część do osób bezrobotnych, którzy zdecydują się na założenie własnej firmy.
(2021-09-26)
Prelekcje, wykłady, spotkania z młodzieżą, przedszkolakami, ale także z seniorami a głównym bohaterem jest oczywiście przyroda. Stanisław Blonkowski w niezwykle ciekawy sposób opowiada o życiu lasu, zwierzętach i ich zwyczajach, o ekologii.
(2021-09-23)
Samorząd Powiatu Iławskiego wziął udział w wojewódzkim Pikniku Edukacyjnym pt. LOVE ROWER, który odbywał się w niedzielę 19 września w Parku Centralnym w Olsztynie. Powiat Iławski tworzył jedno stanowisko z Urzędem Miasta Iława.
(2021-09-21)
W poniedziałek 13 września Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski uczestniczył w uroczystej Gali podsumowującej Plebiscyt Sportowca Roku 2020 Gazety Iławskiej, która odbyła się w Hotelu Port 110 w Iławie. Gratulował sportowcom, ale także trenerom i klubom sportowym, które wgrały w Plebiscycie. Ponadto Samorząd Powiatu Iławskiego ufundował wszystkim laureatom upominki.
(2021-09-16)
Okres wakacyjny to nie tylko czas wypoczynku młodzieży i pracowników szkoły, ale przede wszystkim intensywnych przygotowań do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.Jednym z działań modernizacyjnych przeprowadzonych w Zespole Szkół w Lubawie było wyposażenie sali komputerowej G13 w trzynaście zestawów
(2021-09-08)
Dzięki projektowi Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie i Inkubatora Technologicznego w Iławie do powiatu iławskiego trafi prawie 1 milion złotych na specjalistyczne szkolenia, dzięki którym uda się stworzyć kadrę kilkudziesięciu programistów.
(2021-09-05)
Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Iławie informuje, że w sytuacji nadal trwającego na terenie Polski stanu epidemii oraz w związku z obowiązującymi ograniczeniami określonymi w wytycznych sanitarnych do realizacji zajęć wychowania fizycznego i zajęć sportowych, Zarząd PSZS w Iławie podjął decyzję o niepodejmowaniu rozgrywek sportowych w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022 (tj. do dnia 24 stycznia 2022 roku).
(2021-09-02)
Informujemy, że na stronie internetowej: https://bezkolejki.eu/spilawa istnieje możliwość elektronicznej rezerwacji wizyty w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Iławie. System umożliwia rezerwację terminu w sprawach związanych z pojazdami. Umówić można się z wyprzedzeniem do 30 dni.
(2021-08-29)
Stowarzyszenie Iławski Klub Amazonki realizuje zadanie pt. „Bądź zdrów”, w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia. Program ten został dofinansowany z budżetu Powiatu Iławskiego. Zapraszamy w imieniu Amazonek na ciekawe spotkania prozdrowotne, ale także na konkretne badania
(2021-08-26)
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie rozpoczyna realizację nowego projektu skierowanego do dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną – mieszkańców powiatu iławskiego pn. „Akademia Obywatelska – edukacja i aktywizacja społeczno-obywatelska osób z niepełnosprawnościami”. Właśnie trwa rekrutacja
(2021-08-24)
W terminie od 02 września do 25 października br. w powiecie iławskim przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, która w tym roku obejmie 1142 osoby, w tym mężczyzn rocznik podstawowy (2002 r.) – 501 osób i roczniki starsze + kobiety – 641 osoby.
(2021-08-19)
Starostwo Powiatowe w Iławie Informuje y, iż inwestycja pn. „Rozbiórka mostu i budowa przepustu w ciągu drogi nr 1216N w m. Złotowo”, dofinansowana została ze środków budżetu państwa, z rezerwy subwencji ogólnej. Inwestycja obejmuje rozbiórkę istniejącego obiektu mostowego a następnie budowę nowego przepustu. Celem inwestycji jest polepszenie warunków bezpieczeństwa oraz komfortu użytkownikom drogi jak i zapewnienie bezpiecznej eksploatacji obiektu.
(2021-08-18)
Zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Iławskiego do szczepień przeciwko Covid-19. Ponad podziałami w sprawie szczepień zwracają się do Państwa samorządowcy, aktualni i byli, ludzie kultury, oświaty, sportu i mediów.
(2021-08-16)
W ubiegłą sobotę, 31 lipca odbyła się kolejna edukacyjna wycieczka rowerowa z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych, tym razem SZLAKIEM JEZIOR ZIEMI LUBAWSKIEJ. Choć tuż przed startem nad Lubawą przeszła ulewa, na parkingu przy Banku Spółdzielczym pojawiło się niemal trzydziestu śmiałków gotowych spędzić aktywnie to wakacyjne popołudnie, przy okazji poznając walory przyrodnicze i historię naszego regionu.
(2021-08-05)
W dniu 22 lipca, na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Iławie www.powiat-ilawski.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) ukazała się informacja dotycząca dotacji na budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z centrum rehabilitacji w Iławie przy ul. Sucharskiego – etap I, która jest odzwierciedleniem zapisów umowy zawartej pomiędzy Kuratorium Oświaty a Starostwem Powiatowym w Iławie.
(2021-07-23)
W sierpniu br. dobiega końca realizacja dwuletniego projektu, którego celem jest zwiększenie dostępu do usług społecznych ukierunkowanych na podniesienie aktywności społecznej i poprawę sytuacji rodzinnej 120 osób z 20 rodzin zastępczych z powiatu iławskiego.
(2021-07-23)
We wtorek 13 lipca Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski uczestniczył w uroczystości zorganizowanej przez Stowarzyszenie Polskich Dzieci Wojny 1939-1945 w Iławie, podczas której wręczono dyplomy uznania najstarszym członkom stowarzyszenia.
(2021-07-15)
Powiat Iławski znalazł się w grupie samorządów, które w ramach pilotażowego programu „GovTech inno_LAB” pracować będą nad nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi i technologicznymi dla potrzeb administracji.
(2021-07-08)