23 czerwca 2023 r. w Zespole Szkół w Lubawie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała Dyrektor Szkoły, Pani Anna Empel, która powitała przybyłych gości: przedstawicieli Rady Rodziców – Pana Romana Gancarza, Panią Katarzynę Raszkowską i Pana Piotra Kamińskiego, członka Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie – Pana Romana Czacharowskiego, Radnego Powiatu Iławskiego – Pana Stanisława Kruszewskiego, rodziców, nauczycieli oraz uczniów.
(2023-06-27)
Pierwsza sobota wakacji, tj. 24 czerwca, będzie niespodzianką dla mieszkańców Powiatu Iławskiego. Tego dnia zapraszamy na coroczny Festyn Edukacyjny BEZPIECZNY POWIAT. Gwarantujemy moc atrakcji i dużą dawkę wiedzy! Każda okazja jest dobra do tego, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa, szczególnie w momencie, kiedy rozpoczynają się wakacje.
(2023-06-20)
W czwartek 15 czerwca w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody w dziedzinie kultury fizycznej, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Tego dnia wyróżniono także laureatów powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” i podsumowano akcję powiatową „Czyste jeziora i rzeki”.
(2023-06-19)
W czwartek 15 czerwca w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbyła się uroczysta gala, podczas której m. in. podsumowaliśmy tegoroczną powiatową akcję Czyste Jeziora i Rzeki. Starosta Powiat Iławski Bartosz Bielawski wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Iławskiego Marek Borkowski wręczyli laureatom zasłużone nagrody.
(2023-06-16)
Budowa domu dziecka wraz z modernizacją budynku szkoły i zagospodarowaniem terenu” – to jest projekt, który obejmuje wybudowanie Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego, dla 14 osób. Będzie on połączony z budynkiem Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, która to placówka natomiast przejdzie termomodernizacje
(2023-06-13)
Miło mi poinformować, że nasz uczeń, Szymon Szczepański z klasy IIIA, został laureatem IX edycji Olimpiady Solidarności. W minioną środę w trakcie uroczystej gali w Gdyńskim Centrum Filmowym ogłoszone zostały wyniki finałowej rozgrywki między szesnastoma zespołami wojewódzkimi z całego kraju.
(2023-06-12)
Wicestarosta Powiatu Iławskiego Marek Polański był gościem I Zawodów Wędkarskich o Puchar Dyrektora Zakłady Karnego w Iławie. Odbyły się w sobotę 27 maja, na łowisku „Bogdanka” w Makowie. Starosta Powiatu Iławskiego objął wydarzenie patronatem, podarował upominki zwycięskim drużynom
(2023-06-10)
Starosta Powiatu Iławskiego ogłasza możliwość zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Iławie. Kandydatów zgłaszać mogą działające na terenie powiatu iławskiego organizacje pozarządowe, fundacje oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.
(2023-05-29)
W marcu br. WMSSE ogłosiła konkurs stypendialny dla uczniów Szkół Branżowych I stopnia oraz techników. W mijającym tygodniu konkurs został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że stypendia w wysokości 1000,00 zł otrzyma sześciu uczniów, w tym 2 z Zespołu Szkół w Lubawie! Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. po rozpatrzeniu wniosków przyznał stypendia za I semestr roku szkolnego 2022/2023
(2023-05-23)
W tym roku, po raz kolejny, rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Powiatu Iławskiego będzie prowadzona w systemie elektronicznym. Nabór rozpocznie się 22 maja 2023 r. (poniedziałek), wiele czynności odbywać się będzie przez Internet. System elektroniczny dostarczy Państwu informacji o ofercie szkół ponadpodstawowych, kierunkach kształcenia, pozwoli na elektroniczne wypełnienie wniosku do szkoły, monitorowanie informacji o ilości kandydatów do wybranych oddziałów.
(2023-05-18)
Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Iławie zachęca Klientów, którzy chcą zarejestrować pojazd, odebrać dowód rejestracyjny lub dokonać zgłoszenia dotyczącego pojazdów, do korzystania z elektronicznej rejestracji wizyty.
(2023-05-17)
W środę 10 maja 2023 r. w Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach odbyło się spotkanie, podczas którego podziękowano sponsorom za zaprojektowanie oraz wykonanie mebli kuchennych w tej placówce opiekuńczo-wychowawczej. Fundatorem jest firma Szynaka – Meble Sp. z.o.o.
(2023-05-11)
W połowie kwietnia działalność wznowił Oddział Pediatryczny Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie. Mamy przyjemność przedstawić nowego koordynatora tego oddziału, którym został dr n.med. Jarosław Cielecki, absolwent Łódzkiej Akademii Medycznej, urodzony w Szczytnie, na Warmii i Mazurach.
(2023-05-01)
W środę 26 kwietnia 2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie odbył się XXIII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny będący eliminacją do finału wojewódzkiego. Udział w Turnieju wzięły 3-osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych przeprowadzonych w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Iławski.
(2023-04-28)
We wtorek 25 kwietnia w Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK pod patronatem starosty Bartosza Bielawskiego, w których na torze zadaniowym rywalizowało 10 drużyn z terenu powiatu iławskiego.
(2023-04-25)
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił nową edycję programu Mój Prąd, czyli dopłat do mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych. Nabór wniosków rozpoczął się 22 kwietnia!
(2023-04-23)
Społeczna Straż Rybacka działająca na terenie powiatu iławskiego w kwietniu otrzymała od Starostwa Powiatowego w Iławie nową fotopułapkę, która pozwoli jeszcze skuteczniej walczyć z kłusownictwem na wodach regionu.
(2023-04-20)
Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Iławskiego przyjęty został przez radnych powiatowy Program Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2023-2024. Wdrożenie programu ma skonsolidować wszystkie służby, inspekcje i instytucje, przynieść spadek liczby przestępstw i miejscowych zagrożeń, a również przyczynić się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu iławskiego.
(2023-04-18)
FELIETON WOJCIECHA KANIUKI: Czasami określa się mnie mianem „marudy”. A bierze się to z tego, że do znudzenia potrafię powtarzać pewne informacje, opinie czy fakty. Takim przekazem, który powielam jak mantrę, jest stwierdzenie, że niezależne życie powinno być imperatywem kategorycznym każdej/każdego z nas
(2023-04-13)
Od 17 maja do 16 czerwca 2023 r. (z wyłączeniem 8 i 9 czerwca) w Powiecie Iławskim odbywać się będzie kwalifikacja wojskowa. Wojewoda wydał w tej sprawie stosowne obwieszczenie. Powiatowa Komisja Lekarska w Iławie znajdować się będzie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie przy ul. Andersa 2 A.
(2023-04-12)
Marcin Bednarczyk, pochodzi z Kazanic, pracuje w Lubawie a na swoje miejsce do życia wybrał Iławę. W grudniu, razem z grupą wolontariuszy z powiatu iławskiego, otrzymał nominację do konkursu „Barwy Wolontariatu”, organizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu;
(2023-03-29)